Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Izstāde “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana.”

8. novembris, 2018 plkst. 15:00 - 17:00

Izstādē  “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” varēs aplūkot 19 lielformāta fotogrāfijas,  kuru autori ir gan profesionāli mākslas fotogrāfi, gan jauni fotomākslas entuziasti: I. Pličs, L.Onzuls, I. Znotiņš, V.Cigankovs, V. Kundziņš, V. Ošiņš, A. Kivrins, O. Kuzmina, V. Platace, I. Kižlo, L. Vaidere, I. Kavecka, R. Portnojs, M. Gnezdova, G. Kaminskis, J. Ondzule.

Daugavpils novada pašvaldība  šī gada  pasākumos aicināja iedzīvotājus sanākt kopā un pašiem veidot daudzkrāsainas un mūsdienīgas foto liecības par sevi Latvijā,  kas kalpos kā vietas un cilvēku vēstījums nākamajiem simts valsts gadiem. Piedalīties fotoakcijā  īpaši tika aicināti cilvēki, kas snieguši ieguldījumu pagasta, novada un valsts attīstībā, spējuši iedvesmot pārējos, dalījušies ar savām prasmēm un zināšanām.

Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Kalkūnes, Kalupes, Laucesas, Līksnas, Maļinovas, Medumu, Naujenes, Nīcgales, Salienas, Skrudalienas, Sventes, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķu pagastu veidotie pasākumi apliecināja, ka  mūsu novada cilvēki izjūt piederības sajūtu savai mājai, ciemam, pagastam, valstij  un katrs no mums apzinās:  „ES ESMU LATVIJA!”.

Fotoliecību nozīme mūsu novadā tika aktualizēta jau pavasarī, kad skolu jaunieši ielūkojās senās fotogrāfijas un kopā ar fotomāksliniekiem izvērtēja to formu un saturu. Jaunieši tika mudināti domāt par cilvēku un laiku dažādos Latvijas vēstures posmos  un  mācīties tvert šodienas mirkļus fotogrāfijās tā, lai tie sniegtu vēstījumu  nākamajām paaudzēm.

Izstāde būs apskatāma  līdz 21. decembrim.

Informāciju sagatavoja: Jeļena Žukova, Daugavpils novada kultūras pārvaldes projektu vadītāja, tālr. 25611544

PROJEKTS TAPIS  AR VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA MĒRĶPROGRAMMAS „LATVIJAI – 100” ATBALSTU

Detaļas

Datums:
8. novembris, 2018
Laiks:
15:00 - 17:00
Kategorijas:
,