Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Izsludināts radošais konkurss bērniem un jauniešiem “Noķer pavasari”!

29. marts, 2023 plkst. 00:00 - 12. aprīlis, 2023 plkst. 23:59

2023. gada 9. un 10. aprīlī Latvijā un citur pasaulē tiks svinētas Lieldienas, kas saistās ar pavasara saulgriežiem, olu krāsošanas tradīcijām, ticējumiem par pūpolu veselības spēku un Lieldienu zaķi, kas bērniem sagādā dāvanas un saldumus. Latgales plānošanas reģions, gatavojoties svētkiem, rīko radošo konkursu bērniem un jauniešiem “Noķer pavasari!”, pievēršot uzmanību dabas norisēm iestājoties pavasarim, kā arī latviešu svinamajiem svētkiem un Lieldienu tradīcijām.

Radoša konkursa “Noķer pavasari!” mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par latviešu tradīcijām, gadskārtu svinībām, vadoties no norisēm dabā, lietderīgi un radoši pavadot brīvo laiku, kā arī vienot vietējo un diasporas ģimeņu bērnus un jauniešus radošā aktivitātē, caurvijot Lieldienu tematiku.

Konkursa uzdevumi:

– Attīstīt bērnu un jauniešu radošo domāšanu, iztēli, oriģinalitāti, veidojot izpratni par latviešu tradīcijām, gadskārtu svinībām, vadoties no norisēm dabā, lietderīgi un radoši pavadot brīvo laiku.

– Veidot saikni starp Latvijas un diasporas bērniem un jauniešiem, iesaistot vietējā reģiona bērnus un jauniešus, tostarp remigrantu un repatriantu bērnus un jauniešus, kā arī potenciālos remigrantus, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļus, latviešu skoliņu skolēnus un pedagogus.

– Veicināt pozitīvu noskaņu un vienotību sabiedrībā ar saliedējošām un radošām aktivitātēm, iesaistot ģimenes locekļus.

Kādus radošos darbiņus sagaidām? Izmantojot dažāda veida uzskates līdzekļus (nofilmējot nelielu video – līdz 3 minūtēm, nobildējot fotogrāfiju vai uzzīmējot A4 formāta zīmējumu jebkurā tehnikā), atainot, kā bērni un jaunieši pavada brīvo laiku, sagaidot pavasara saulgriežus un svinot Lieldienas:

  • aktivitātes saistītas ar dabas vērojumiem (piemēram, bērza sulu tecināšana, augu dīgšanas process, puķu ziedēšana, saullēkta/ saulrieta iemūžināšana, utml.) un Lieldienu tradīcijām (piemēram, pūpolu pušķīšu veidošana, olu krāsošana, svētku maltītes pagatavošana, šūpošanās uz šūpolēm, olu ripināšanas sacensības, utml.);
  • radošas aktivitātes – dzejoļa deklamēšana, dziesma, deja, u.c.

Konkurss ir paredzēts bērniem un jauniešiem vecumā līdz 16 gadiem (ieskaitot). Konkursa mērķauditorija – vietēja reģiona bērni un jaunieši, remigrantu un repatriantu bērni un jaunieši, potenciālo remigrantu bērni un jaunieši, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļu bērni un jaunieši.

Pretendentu darbi radošam konkursam “Noķer pavasari!” jāiesūta līdz 2023. gada 12. aprīlim (ieskaitot) uz e-pastu: anna.stalidzane@lpr.gov.lv ar norādi “Radošo darbu konkursam”.

Visi iesūtītie darbi tiks izvietoti sociālā tīkla Facebook lapā “Es atgriežos Latgalē” un nodoti publiskai balsošanai. Vērtēšanas komisija uzvarētāju noteiks ņemot vērā skatītāju “patīk” skaitu un izvērtējot iesūtīto darbu pēc vērtēšanas kritērijiem. Uzvarētāji tiks apbalvoti ar balvām gan individuāli, gan grupās.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2023.gada 25.aprīlim Latgales plānošanas reģiona mājas lapā lpr.gov.lv un sociālā tīkla Facebook lapā “Es atgriežos Latgalē”.

Konkursa Nolikums pieejams šeit.

Lai saņemtu plašāku informāciju par konkursu lūgums sazināties ar Latgales plānošanas reģiona projektu asistenti Annu Stalidzāni, e-pasts: anna.stalidzane@lpr.gov.lv, tālrunis: + 371 26740689.

Novēlam visiem veiksmi šajā konkursā un gaidām radošos darbiņus!

Detaļas

Sākums:
29. marts, 2023 plkst. 00:00
Beigas:
12. aprīlis, 2023 plkst. 23:59