Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Vestards un Elīna Šimkus “Ziemeļgaisma”

25. septembris plkst. 18:00 - 19:00

6,00EUR
Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas un Somijas vēstniecībām, Dānijas Kultūras institūtu un Islandes goda konsulātu, jau piekto gadu organizē “Ziemeļvalstu dienas” Latvijas reģionos. Šogad Ziemeļvalstu dienas aicina uz Rēzekni, kur svētku kulminācijā septembra beigās piektdienas vakarā, 25. septembrī, skanēs pianista Vestarda Šimkus un operdziedātājas Elīnas Šimkus (soprāns) koncertprogramma “Ziemeļgaisma”.
Vestarda un Elīnas Šimkus izpildījumā koncertā skanēs mūzika, ko komponējuši Edvards Grīgs, Tūre Rangstrēms, Jāzeps Mediņš, Sergejs Rahmaņinovs, Olli Mustonens, Karls Nīlsens un arī pats Vestards Šimkus.
Vestards Šimkus
Pianists Vestards Šimkus ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Klausītāju un kritiķu atzinību nesusi Vestarda Šimkus sadarbība ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons, Teodors Kurenciss, kā arī solokoncerti un piedalīšanās kamermūzikas atskaņojumos Eiropā, ASV, Vidējos Austrumos, Ķīnā un Japānā. Vestards Šimkus bijis fonda New Names of the Planet stipendiāts, viņam piešķirts Igaunijas “Baltās zvaigznes” ordenis, Polijas Zelta ordenis par sniegumu Friderika Šopēna 200. jubilejai veltītos koncertos, kā arī Latvijas Lielā mūzikas balva (2002 un 2009). 2014. gada maijā Vestardam Šimkum tika piešķirta Reingavas mūzikas festivāla balva Förderpreis des Rheingau Musik Festivals.
Pianists ieskaņojis astoņus soloalbumus. Skaņu ierakstu namā ARS Produktion nāca klajā Bēthovenam veltīts tvarts un Vāgneram veltīts tvarts, kas nominēts ICMA (International Classical Music Award). Vestards citstarp ierakstījis arī Pētera Vaska “Gadalaiku” albumu (“Latvijas Koncerti”), Rahmaņinova darbu CD (Artalinna), kas saņēma augstas uzslavas izdevumos Classica, Piano News un Pizzicato, un Solera klaviermūzikas disku (Naxos). Vestards Šimkus ir arī komponists – divu klavierkoncertu, kamerdarbu un klaviermūzikas skaņdarbu autors. Viņa mūziku izdod apgāds SCHOTT Music & Media. 2016. gada rudenī Vestards Šimkus saņēma “Lielo Kristapu” par mūziku Lailas Pakalniņas filmai “Ausma”.
Elīna Šimkus
Latviešu operdziedātāja Elīna Šimkus ieguvusi bakalaura grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā un maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo pie prof. Bārbrū Marklunas un prof. Hokana Hagegora. Piedalījusies Frīdemana Roliha (Vācija), Elizabetes Norbergas-Šulcas (Itālija), Barbaras Dobretsbergeras (Austrija) un Rodžera Viņjola (Lielbritānija) meistarklasēs. 2011.gadā kļuvusi par VII Starptautiskā Klaudijas Taev konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāti. Ar lieliem panākumiem dziedājusi un kritiķu atzinību guvusi Violetas lomā Verdi operā “Traviata”, Mikaelas lomā Bizē operā “Karmena”, Atalantas lomā Hendeļa operā ”Kserkss” un Damona lomā operā ”Akīds un Galateja”, Lizas lomā Bellīni operā “Mēnessērdzīgā”, Marfas lomā Rimska-Korsakova operā “Cara līgava”, Karolīnas lomā Čimarozas operā “Slepenās laulības” un Aminta lomā Mocarta operā “Gans karalis”. Kā viessoliste uzstājusies opernamos Francijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā.
Nozīmīga vieta Elīnas Šimkus radošajā biogrāfijā ir arī vokāli instrumentālajai mūzikai. Viņa dziedājusi soprāna solo vērienīgos izvērstas formas darbu iestudējumos, kā, piemēram, Baha pasijās un kantātēs, Hendeļa “Messiah” un „Alexander’s Fiest”, Vivaldi „Gloria”, Mocarta “Requiem”, ”Vesperae Solennes de Confessore”, “Groβe Messe”, ”Regina Coeli”, Orfa „Carmina Burana”, Pulenka, Rosīni un Pergolēzes „Stabat Mater”, kā arī bijusi soliste vairākiem Latvijas pirmatskaņojumiem, kā, piemēram, Vivaldi „Introduzione e Gloria”, Ratera ”Requiem” un „Gloria”, kā arī Sera Pola Makkartnija „Ecce cor meum”.
Elīna Šimkus ir uzstājusies kopā ar Oslo simfonisko orķestri, Bretaņas simfonisko orķestri, Tallinas Kamerorķestri, Igaunijas Nacionālās operas orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, orķestri “Sinfonietta Rīga” un “Collegium Musicum Rīga”. Viņa sadarbojusies ar diriģentiem Darelu Angu, Andresu Mustonenu, Risto Jostu, Janu Olu Amundsenu, Arvo Volmeru, Aleksandru Viļumani, Andri Veismani, Andri Pogu, Māri Kupču un daudziem citiem. Uzstājusies Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Kanādā, Spānijā, Ukrainā, Vācija, Francijā un Polijā.
Ārzemju prese Elīnu Šimkus raksturojusi kā “spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru” (“OperaNews.Ru”, Krievija), “jauneklīgi un svaigi skanošu soprānu” (“Kölner Stadtanzeiger”, Austrija), “enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (“Gazeta Wyborcza”, Polija), ar „gaišu, lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību” (“Der Neue Merker”, Austrija), parādot “apskaužamu meistarību, apvienodama pārliecinošu aktierspēli ar tai atbilstošu vokālo tehniku” (“NRA”, Latvija). “Daudzsološās dziedātājas sniegums ir niansēts, vokālais reģistrs izlīdzināts, augšējā tesitūra skanīga un apveltīta ar lielisku krāsu paleti.” (“Pärnu Postimees”, Igaunija).
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
Bērnistaba, kamēr spēkā pulcēšanās ierobežojumi ar distancēšanos, diemžēl nebūs pieejama.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana.
 Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
25. septembris
Laiks:
18:00 - 19:00
Izmaksas:
6,00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/ziemelgaisma-vestards-un-elina-simkus

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA