Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Rihards Plešanovs “Mainīgās faktūras”

30. maijs plkst. 19:00 - 20:00

20,00EUR

30. maija koncertā, ko 24 laimīgajiem klausītājiem būs iespēja piedzīvot klātienē, bet pārējiem gribētājiem piedāvāsim maksas tiešraidi, tiks pirmatskaņota pianista Riharda Plešanova jaunā mūsdienu mūzikas koncertprogramma, kurai esam devuši nosaukumu “Mainīgās faktūras”. Koncertprogrammā skanēs Imanta Zemzara, Fazila Saja, Ģērģa Ligeti, Lindas Leimanes, Olivjē Mesiāna, Pētera Vaska, Edgara Raginska un paša Riharda Plešanova skaņdarbi.

Lai gan programma ir kontrastaina, iestudēšanas procesā saskatīju daudz līdzību starp šiem skaņdarbiem. Imanta Zemzara 1973. gadā rakstītajās “Faktūrās” saklausāma rokmūzikas un minimālisma elementi, kas labi sasaucas ar Ligeti virtuozajām etīdēm. Lindas Leimanes skaņdarbs “Les Fleksibles” , ko esmu pirmatskaņojis, saklausāmas austrumnieciskas intonācijas, kas atbalsojas ar turku strinkšķināmo instrumentu baglamu, ko savā kompozīcijā “Black earth” imitē Fazils Sajs. Pētera Vaksa “Baltā ainava” un Olivjē Mesiāna “Jēzus bērniņa skūpsts” ir kā apskaidrota meditācija, kas ļauj ielūkojoties savā zemapziņā. Savukārt mana kompozīcija “Veltījums Džonam Keidžam” un Edgara Raginska skaņdarbs “Mazā elektroniskā mūzika” ir enerģisku ritmu un hipnotisku deju caurvīta.

Rihards Plešanovs

Pianists Rihards Plešanovs sniedz solokoncertus Šveicē, Itālijā, Francijā, Nīderlandē, Krievijā u. c. Kā solists uzstājas ar “Kremerata Baltica”, “Sinfonietta Rīga”, Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojas arī ar Latvijas Radio kori. Viena no tuvākajām iecerētajām sadarbībām ir dzejnieces Annas Rancānes koncertuzvedumā “Latgolys freska”.

​Rihards ir klavierkvarteta “Quadra” un ansambļa “Arcandela” mūziķis (abu uzstāšanos esam dzirdējuši arī Rēzeknē). Pianists pirmatskaņojis Jēkaba Jančevska, Anitras Tumševicas, Lindas Leimanes un citu latviešu komponistu jaundarbus, regulāri veic ierakstus teātra izrādēm un kinofilmām. 2017. gadā kļuvis par Jāzepa Vītola starptautiskā pianistu konkursa finālistu.

​Mūziķa gaitas Rihards Plešanovs sāka Gulbenes mūzikas skolā pie Egitas Vanagas, turpināja Cēsu mūzikas skolā pie Ilzes Mazkalnes un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Anitas Pāžes. 2017. gadā Rihards ieguva maģistra grādu JVLMA Sergeja Osokina klasē. Viņš studējis arī Hannoveres Teātra un mūzikas augstskolā pie Eināra Stīna Nokleberga un Maskavas Valsts konservatorijā pie Mihaela Voskresenska. Joprojām papildina prasmes meistarklasēs pie Dmitrija Baškirova, Dinas Joffes, Dana Tai Šona u. c.

Informācija par maksas tiešraides skatīšanās iespēju tiks publicēta, tuvojoties koncertam.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērnu istaba nebūs pieejama šī brīža noteikto ierobežojumu dēļ.

Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi.

Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Garderobe darbosies pašapkalpošanas režīmā – garderobē drīkst ienākt ievērojot 2 m distanci; drīkst izmantot tikai norādītos āķīšus.

Ieeja Mazajā zālē no plkst. 18.40

Klientu plūsmas kontrolei ieiešana kases zonā tiek organizēta caur Mazās zāles ieeju, bet ieiešana kafejnīcas un izstāžu zonā – caur Lielās zāles ieeju.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus ‘Covid-19’ izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
– respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
30. maijs
Laiks:
19:00 - 20:00
Izmaksas:
20,00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/mainigas-fakturas-rihards-plesanovs

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA