Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Rēzeknes kamerorķestris, Agnese Urka, Ilze Grēvele-Skaraine koncertprogrammā “Stab Mater”

20. aprīlis, 2019 plkst. 19:00 - 20:00

Par brīvu

Klusajā sestdienā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē izskanēs Rēzeknes kamerorķestra koncertprogramma, kuras centrā Džovanni Batistas Pergolezi skaņdarbs „Stabat Mater”. Koncerta solistes – Ilze Grēvele-Skaraine un Agnese Urka.

Koncerta “Stabat Mater” programmā:

– Pētera Butāna (1942) 1998. gadā radītais skaņdarbs „Vox humana” stīgu orķestrim, klavierēm un ar tautas teicējas Domicellas Līpeņas dziedāto „Sīna bolsu”. Skaņdarbs ir stāsts par cilvēka un dabas pirmsākuma skaņu, tautas tradīcijas, metafizisko sākotni. Kā skaidra avota ūdens lāsi komponists simfoniskajā partitūrā ieaudis latviešu tautas melodiju.

– Baroka laika itāļu komponista Džovanni Batistas Pergolēzi (Giovanni Battista Pergolesi, 1710–1736) skaņdarbs „Stabat Mater”, kas ir zināmākais komponista skaņdarbs mūsdienās. 1736. gadā tapušais darba ierosme ir 13. gadsimtā tapusī kristiešu himna svētajai Marijai, portretējot Dievmātes ciešanas Jēzus Kristus krustā sišanas laikā. Solistes – Ilze Grēvele-Skaraine un Agnese Urka.

Rēzeknes kamerorķestrī, kura diriģents no 2011. gada ir Jānis Stafeckis, muzicē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi un absolventi. Koncertprogrammu iestudēšanai tiek piesaistīti arī labākie Latvijas profesionālo orķestru mūziķi. Tieši ar Rēzeknes kamerorķestra koncertu 2013. gada 19. maijā aizsākās arī Latgales vēstniecības GORS darbība. Orķestra diriģents Jānis Stafeckis ir arī „Sinfonietta Rīga” kontrabasu grupas koncertmeistars jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā. Vēl mirkli pirms tam, no 2002.–2006. gadam, Jānis muzicējis orķestrī „Rīgas kamermūziķi”, kā arī no 2004.–2008. gadam Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā. Jānis pats ir Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas koledžas absolvents, 2004. gadā ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kam 2006. gadā pievienots arī maģistra diploms. Šobrīd mūziķis studē JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras maģistrantūrā. Jānis bieži manāms ārpus akadēmiskās mūzikas skatuves, koncertējot kā ansambļu „Brokastis četratā“, „Tango sin Quinto” un „Positive Jazz trio” dalībnieks.

Ilze Grēvele-Skaraine, kuras saknes ir tepat Latgalē, Varakļānu novada Stirnienes, mācījusies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, absolvējusi senās mūzikas dziedāšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, regulāri koncertē baroka kora „Collegium Choro Musici Riga” sastāvā un ir senās mūzikas ansambļa „Le Voci delle Gracie” (Nīderlande) soliste un „Abaronin Ensemble” dalībniece. Ilze ir piedalījusies vairākos vēsturiskās operas iestudējumos un senās mūzikas koncertprojektos Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Francijā, Itālijā un  Krievijā u. c. Pērnajā pavasarī ieguvusi 1. vietu konkursā „Ineses Galantes talanti 2018”.

Agnese Urka arī ir latgaliete, ir no Varakļānu novada Dekšārēm, dziedājusi Ķēniņmeitas lomu Latgales vēstniecības GORS atklāšanas uzvedumā. Absolvējusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas baznīcas mūzikas vadības nodaļu (diriģēšana pie ped. Andas Lipskas, ērģeļspēle pie ped. Bernadetas Everses), taču turpmākās muzikālās gaitas sliecās par labu diriģēšanas profesijai.  2016. gadā ieguvusi bakalaura grādu kordiriģēšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, sākotnēji mācoties pie prof. Jāņa Lindenberga, bet vēlāk pie prof. Sigvarda Kļavas. Šobrīd studē maģistrantūrā pie Sigvarda Kļavas. Kopš 2018. gada ir Latvijas Radio kora māksliniece, paralēli ir arī Ķekavas novada jauktā kora „Mozaīka” mākslinieciskā vadītāja, dzied tādos profesionālajos ansambļos kā „Riga Vocal Quartet”, sieviešu ansamblī „Putni”, kā arī daudzkārt sadarbojusies ar Valsts Akadēmisko kori „Latvija” un „Europa Chor Academie”. Paralēli tam piedalās Starptautiskos mūzikas projektos (viena no solistēm Šveices un Latvijas kopprojektā kameroperā „Lysistrata” 2014. g.).

Biļetes cena: no 5,00 EUR līdz 10,00 EUR.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. 
Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
20. aprīlis, 2019
Laiks:
19:00 - 20:00
Izmaksas:
Par brīvu
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/stabat-mater-rezeknes-kamerorkestris-agnese-urka-ilze-grevele-skaraine

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA