Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Tiks pārcelts! GORS. “Reinas zemes iedvesmotie”. Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris

4. decembris, 2020 plkst. 18:00 - 19:30

7.00EUR – 10.00EUR

Pasākums ir pārcelts no 8. maija uz šī gada 2. oktobri. Nopirktās biļetes ir derīgas – tās nav nepieciešams apmainīt, un nauda par biļetēm netiek atgriezta.

Rūpējoties par sabiedrības veselību un pildot valdības lēmumu, no 13. marta līdz š. g. 12. maijam, tāpat kā citur Latvijā, ārkārtējās situācijas laikā Latgales vēstniecībā GORS tiek pārtraukta pasākumu norise. Šajā periodā plānotie pasākumi tiek pārcelti uz vēlāku laiku. Iegādātās biļetes lūdzam saglabāt – tās būs derīgas arī pasākumu jaunajos norises datumos! Visi pārcelto pasākumu datumi tiks izziņoti tiklīdz būs iespējams.

Ņemot vērā Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) ziņojumu, precizējam informāciju par situāciju ar biļetēm uz pasākumiem kas tiek pārcelti/atcelti līdz ārkārtējās situācijas beigām saslimšanas ‘Covid-19’ izplatības un ārkārtējās situācijas izziņošanas dēļ:
– ja pasākums atcelts, naudu par biļetēm pircējs var saņemt atpakaļ vai organizators var piedāvāt apmeklēt citu līdzvērtīgu pasākumu;
– ja pasākums pārcelts uz vēlāku datumu, nopirktās biļetes ir derīgas – tās nav nepieciešams apmainīt, un nauda par biļetēm netiek atgriezta.
Koncertzāles apmeklētājus lūdzam būt pacietīgiem un sekot līdzi aktuālajām ziņām. Paldies par sapratni!

REINAS ZEMES IEDVESMOTIE

Uz koncertu aicina Rēzeknes kamerorķestris, kuram diriģenta Jāņa Stafecka vadībā, pievienosies pianiste Aurēlija Šimkus.

Programmā:
Ludviga van Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri. Klavieru solo – Aurēlija Šimkus
Roberta Šūmaņa 3. ”Reinas” simfonija
Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā.
Aurēlija Šimkus
Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus dzimusi 1997. gadā. Plašākas auditorijas priekšā viņa debitēja 11 gadu vecumā Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, kurā uzstājās arī viņas brālis Vestards Šimkus, Elīna Garanča, Gidons Krēmers un citi izcili Latvijas mūziķi. Klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, Aurēlija Šimkus koncertos uzstājas jau kopš septiņu gadu vecuma. Ar panākumiem piedalījusies Latvijas jauno mūziķu kamermūzikas konkursos. Uzstājusies kopā ar Kauņas Filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Par savu otro solo albumu “Bach – Ich ruf’ zu dir”, kura izdevēja ir vācu firma “RS Produktion”, ieguvusi prestižo Vācijas mūzikas balvu “Echo Klassik”.
Rēzeknes kamerorķestris
Rēzeknes kamerorķestrī, kura diriģents no 2011. gada ir Jānis Stafeckis, muzicē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi un absolventi. Koncertprogrammu iestudēšanai tiek piesaistīti arī labākie Latvijas profesionālo orķestru mūziķi. Tieši ar Rēzeknes kamerorķestra koncertu 2013. gada 19. maijā aizsākās arī Latgales vēstniecības GORS darbība. Orķestris regulāri iepriecina Latgales vēstniecības GORS apmeklētājus ar dažādas mūzikas programmām – pērn Lieldienu laikā skanēja koncertprogramma “Stabat Mater” ar dziedātāju Agneses Pauniņas un Ilzes Grēveles-Skaraines piedalīšanos, speciāli festivālam “LNSO vasarnīca” 2019. gada vasaras izskaņā gatavota sešu jauno komponistu pirmatskaņojumu, kuru iedvesma rasta Ziemeļlatgales tradicionālajā mūzikā, programma, tāpat pirms tam veidotas koncertprogrammas gan ar operdziedātāju Inesi Galanti, vijolnieku Daniilu Bulajevu, franču vijolnieci Olīviju Šteindleri, kā arī Rēzeknes bigbendu, operdziedātāju Sonoru Vaici un citiem mūziķiem.
Orķestra diriģents Jānis Stafeckis ir arī “Sinfonietta Rīga” kontrabasu grupas koncertmeistars jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā. Vēl mirkli pirms tam, no 2002.–2006. gadam, Jānis muzicējis orķestrī “Rīgas kamermūziķi”, kā arī no 2004.–2008. gadam Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā. Jānis pats ir Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas koledžas absolvents, 2004. gadā ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kam 2006. gadā pievienots arī maģistra diploms. Šopavasar Stafeckis absolvēs JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras maģistrantūru. Jānis bieži manāms ārpus akadēmiskās mūzikas skatuves, koncertējot kā ansambļu “Brokastis četratā“, “Tango sin Quinto” un “Positive Jazz trio” dalībnieks.
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
Rēzeknieša kartes īpašniekiem – 50% atlaide, veicot pirkumu Latgales vēstniecības GORS vai “Biļešu Paradīze” kasēs. Lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti.
 Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
4. decembris, 2020
Laiks:
18:00 - 19:30
Izmaksas:
7.00EUR – 10.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/reinas-zemes-iedvesmotie-aurelija-simkus-un-rezeknes-kamerorkestris

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA