Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. “Pārsteidzošais ceļojums”. Rīgas saksofonu kvartets un Guntars Freibergs

3. jūlijs, 2021 plkst. 19:00 - 20:00

10.00EUR – 12.00EUR

Latgales vēstniecība GORS aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Visas vasaras garumā notiks vakara koncerti sestdienās, kino vakari pirmdienās un piektdienās, pasākumi bērniem, mākslas izstādes un piedzīvojums koncertzālē – “Izlaušanās”.

Šobrīd koncertos tiekamies ar apmeklētājiem, kuri ir izslimojuši vai vakcinējušies!

Ienākšana koncertā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona ir:

  • Vakcinējusies pret Covid-19 (apliecina, ka ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa (“Pfizer- BioNTech”, “Moderna” un “Janssen” vakcīna) vai ir pagājušas no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevria” (AstraZeneca) pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas);
  • Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.

Koncertprogrammā “Pārsteidzošais ceļojums” apvienojušies mūziķi no Rīgas Saksofonu kvarteta: Katrīna Kivleniece-Cābule, Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis, Baiba Tilhena un sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, kuru sadarbība aizsākās 2020. gadā.

Mūziķi klausītājus aicinās aizraujošā kamermūzikas ceļojumā, atklājot šāda ansambļa muzikālās iespējas. Tiks atskaņoti daži solo skaņdarbi šiem instrumentiem, bet programmas lielāko daļu satur īpaši šādam kameransamblim sacerēta mūzika. Uz Baroka mūzikas laiku klausītājus vedīs Johana Sebastiana Baha mūzika – Angļu svīta nr. 3, ko šādam instrumentu salikumam instrumentējis Arturs Maskats. Viņa rokās Baha mūzikas partitūra pārvērtusies vēl izteiksmīgāka, atklājot polifonisko melodiju mijiedarbi starp saksofoniem un tādiem sitaminstrumentiem kā marimba un vibrafons. Programmā skanēs arī divi latviešu komponistu jaundarbi, kas tapuši 2020. gadā. Edgars Mākens “Rīgas triptiha” mūzikas skaņās saredz Rīgas torņus, tirgu un tiltus, un klausītāju vedinās pastaigās pa Rīgu. Triptiha pirmajā daļā nostalģiski iztēlojamies Pēterbaznīcas torni, saules gaismā starojošas Doma baznīcas mātišķās aprises, Zinātņu akadēmijas staļinvēsturisko smaili, durklīgos Anglikāņus. Otrajā daļā ainava atdzīvojas – mēs satiekam cilvēkus, kas spieto ap Centrāltirgus četriem cepelīnu angāriem, te ir tirgoņi, steigoņi, klaidoņi, tūristi, ubagi, zīlnieces. Stacijas tunelī ieskanas saksofonmotīvs no padomju laika kulta seriāla “Ilgais ceļš kāpās”, iezibas kaut kas “Rozā panteras” taktīm līdzīgs, parādās arī saksofona džeziskā iedaba. Skaņdarba trešajā daļā tilti kā viena skaista ilgošanās. Oranži izrakstītais Dienvidu tilts, Zaķusalā un Lucavsalā ar elkoni laiski atbalstījies Salu tilts, dunošais Dzelzceļa tilts, tepat blakus tīkami vecmodīgais Akmens tilts, slaikās vīknēs kā kokles stīgās iekārtais Vanšu tilts – no krasta uz krastu, no cilvēka uz cilvēku. Koncerta izskaņā komponists Uģis Prauliņš visus aicinās “Pārsteidzošā ceļojumā”, kas atklāsies viņa veidotajā ciklā “Ainiņas”. Cikla ilustratīvās daļas “Brīnumainās sagadīšanās”, “Ledus ezers”, “Sajūtu deja”, “Bezgalība”, “Laime”, “Atmiņas” un citas uzburs veselu stāstu, kurā katrs klausītājs domās un atmiņās varēs kavēties kādā savā īpašajā domu ceļojumā.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērnistaba, kamēr spēkā ierobežojumi, diemžēl nebūs pieejama. 

Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus ‘Covid-19’ izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
– respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
3. jūlijs, 2021
Laiks:
19:00 - 20:00
Izmaksas:
10.00EUR – 12.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/parsteidzosais-celojums-rigas-saksofonu-kvartets-un-guntars-freibergs

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA