Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. “ORGANismi 2020” | “Ērģeles un arfa”. Julia Christine Lukan un Valentin Fheodoroff (Austrija)

22. oktobris, 2020 plkst. 18:00 - 19:30

15.00EUR

No 22. līdz 25. oktobrim Latgales vēstniecībā GORS jau piekto reizi notiks satikšanās ērģeļmūzikas festivālā “ORGANismi”, kas šo gadu laikā kļuvis par neatņemamu GORS un Rēzeknes kultūras dzīves daļu. Festivāla mākslinieciskā vadītāja, ērģelniece Iveta Apkalna un GORS komanda katrā “ORGANismi” notikšanas reizē cenšas sarūpēt dažādu un īpaši festivālam gatavotu programmu. Šis gads nebūs izņēmums.

Pirmā koncerta viesi – Austrijas mūziķi. Arfiste Jūlija Kristīne Lukana (Julia Christine Lukan) un ērģelnieks Valentīns Fjodorovs (Valentin Fheodoroff) koncertē kopā dažādās pasaules koncertzālēs jau piecus gadus. Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.

Ērģelnieks un pianists Valentīns Fjodorovs dzimis 1993. gadā Zalcuburgā, šobrīd dzīvo Vīnē. Kopš 2003. gada intensīvi apguvis gan klavierspēli, gan paralēli arī ērģeļspēli, abu instrumentu spēli turpina attīstīt vēl arvien gan pie savas skolotājas kopš pirmsākumiem – Danjas Lukanas (Vīne), gan paralēli citiem pasniedzējiem. Mūziķis gan kā solists, gan kamermūziķis un spēlējot arī kopā ar orķestri regulāri piedalās dažādos klavieru un ērģeļspēles konkursos, saņemot godalgotas vietas.

Šobrīd kopā ar arfisti Jūliju Kristīni Lukanu izveidojuši īpašu arfas un ērģeļu duetu, regulāri gūstot gan kritiķu atzinību, gan uzvaras konkursos, turpinot veidot arī unikālas koncertprogrammas. Valentīns ir talantīgs un daudzpusīgs mūziķis – solo pianists, kamermūziķis, spēcīgs improvizators, komponists, kā arī ērģelnieks un pavadītājmākslinieks, taču kopš 2016. gada viņa galvenais mūzikas ceļš pamatā ir ērģeļu spēle un komponēšana.

Austriešu arfiste Jūlija Kristīne Lukana dzimusi 1993. gadā Vīnē. Jūlija Kristīne pastiprinātu mūzikas izglītību iegūst kopš 2004. gada, 2017. gadā beigusi maģistra studijas Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā. Arfiste ir daudzu konkursu laureāte, uzstājas gan kā solo māksliniece, gan ar orķestriem un duetā ar ērģelnieku Valentīnu Fjodorovu. Kopš 2018. gada pastāvīgi spēlē Vīnes Valsts operas orķestrī un Vīnes “Tonkünstler” simfoniskajā orķestrī.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
22. oktobris, 2020
Laiks:
18:00 - 19:30
Izmaksas:
15.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/organismi-2020-ergeles-un-arfa-julia-christine-lukan-un-valentin-fheodoroff-austrija

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA