Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Pārcelts! GORS. Muzikāla vīzija izrādē “Čikāgas piecīši – leģendu atgriešanās”

3. jūlijs plkst. 17:00 - 18:40

EUR15.00 – EUR25.00

Pasākums no 2020. gada 28. jūnija un 2021. gada 27. jūnija ir pārcelts uz 2022. gada 3. jūliju! 

Atjaunota un papildināta izrāde.

2020. gadā ceļu pie skatītājiem turpina izrāde “Čikāgas piecīšiem. Leģendu atgriešanās”. Izrāde tiks papildināta ar jaunām dziesmām no “Čikāgas piecīšu” mantojuma – “Lielupes meldros”, “Es adīju” , “Atraitne Elizabete”, kā arī ar jauniem, aktuāliem jokiem.

Izrāde ir veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to, kādi bija un kādi varēja būt “Čikāgas piecīši”, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākās dziesmas.

Daudz “Čikāgas piecīšu” dziesmu ir foklorizējušās un joprojām skan kopīgās sadziedāšanās reizēs – “Līgo, māmiņ!”, “Es redzēju bāleliņu”, “Ir septiņi no rīta”, “Vecpiebalgas ūdensrozes”…

Izrādes veidotāji ir parūpējušies, lai dziesmu muzikālais noformējums būtu ļoti kvalitatīvs, tā veidošanā iesaistīti lieliski mūziķi – Jānis Kalniņš (solo ģitāra), Aigars Grāveris (basģitāra), Uģis Krūskops (sitamie instrumenti) un Raimonds Macats (mutes ermoņikas).

Nepārvērtējama ir Alberta Legzdiņa nozīme “Čikāgas piecīšu” pastāvēšanā. Viņš izkopa īpašu humorpilnu grupas koncertēšanas stilu. Tie būtībā nebija koncerti, bet izrādes ar dziesmām un humora skečiem, kuros vienmēr skanēja aktuāli, nevienu neaizskaroši joki, par kuriem visi zināja, ka tādi būs un tos ļoti gaidīja.

“Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji un pat nezināja, kā viņus sauc. Nelegālie “Čikāgas piecīšu” ieraksti klejoja un tika pārrakstīti neskaitāmas reizes, līdz plates un magnetofona lentas, vārda pilnā nozīmē, juka ārā un kļuva caurspīdīgas no spēlēšanas.

Lomās: Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Ieva Sutugova, Inita Sondore vai Ginta Krievkalna, Marģers Eglinskis, Rolands Beķeris. Horeogrāfs – Jānis Putniņš, tekstu autors – Mārtiņš Egliens, idejas, tekstu un noformējuma autore – Elizabete Trumpe.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
3. jūlijs
Laiks:
17:00 - 18:40
Izmaksas:
EUR15.00 – EUR25.00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/cikagas-piecisi-legendu-atgriesanas-muzikala-vizija-izrade

Organizators

JM teātris, biedrība