Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Muzikāla vakarēšana ar Jāni Streiču “Zalta kristeņš”

6. maijs plkst. 17:00 - 18:30

€7,00

Muzikālā vakarēšana, kurā Jānis Streičs un aktieri Jānis Paukštello, Viktorija Streiča-Jakstiene, Jānis Paukštello, Sarmīte Rubule, Karīna Lučiņina, kā arī mūziķis Ēriks Zeps un grupa “Rikši” kopā ar skatītājiem lasīs un izdziedās Jāņa Klīdzēja stāstu “Zalta kristeņš”.

6. maija vakars būs vakarēšana kā kinorežisora bērnībā, kad ziemas vakaros sanāca kaimiņienes, lai, darinot līdzpaņemtos rokdarbus, varētu klausīties, ko Streiču Jānītis tām lasīja priekšā. “Jau kopš bērnības man mīļš bijis rakstnieks Jānis Klīdzējs, un šī stāsta galvenā varoņa Benedikta prototips ir paņemts iz dzīves – kad Klīdzējs bija pusaudzis, viņam bija “lielais draugs”, ar kuru viņš labi sapratās – nebēdnieks, ermoņiku spēlmanis, jokdaris, alus dzērājs, linu kulstītājs, grāvju racējs, bet pāri visam – Dieva dots muzikants. No šī stāsta arī radās brīnišķīgā dziesma “Brūnacīte”, kas pēc šī darba izlasīšanas radio pārraidēs vēl pirms 2. pasaules kara tautā kļuva iemīļota. Mēs lasīsim šo stāstu gabaliņu pa gabaliņam, pa vidu dziedāsim, un mums līdzi dziedās pasākuma apmeklētāji,” par pasākuma norisi stāsta režisors Jānis Streičs. Atceroties bērnības vakarēšanas, Streičs atzīst, ka mūsdienās gan neviens neņem līdzi rokdarbus, toties kopīga dziedāšana joprojām ir realitāte, ko varēs piedzīvot arī vakarēšanā Latgales vēstniecībā GORS.

Vēršam uzmanību, ka  pasākums ir pārcelts no Mazās uz Lielo zāli. Visas iegādātās biļetes ir derīgas pasākuma apmeklējumam. Klienti, kas iegādājušies biļetes uz Mazo zāli, informāciju par jaunajām sēdvietām saņems pirms ieejas pasākumā.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
6. maijs
Laiks:
17:00 - 18:30
Izmaksas:
€7,00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/zalta-kristens-muzikala-vakaresana-ar-jani-streicu

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA