Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Mikus Abaroniņa un Ievas Šablovskas koncertprogramma “Sarunas ar arfu”

28. augusts, 2020 plkst. 21:30 - 22:30

EUR15.00

Vasaras noslēgumā GORS apmeklētājus gribam aicināt uz nedaudz maģiskas sajūtas piedzīvošanu – vasaras vakars, atklātas debesis, arfa un liriska mūzika Mikus Abaroniņa un Ievas Šablovskas koncertprogrammā “Sarunas ar arfu”.

Koncertprogrammā “Sarunas ar arfu” skanēs divu angļu mūzikas komponistu – renesanses komponista Džona Dovlanda (John Dowland, 1563–1626) un 20. gs. pārstāvja Bendžamina Britena (Benjamin Britten (1913–1976)) – skaņdarbi. Koncertā būs dzirdama arī divu mūziķu saspēle – tenoram/kontrtenoram Mikum Abaroniņam šoreiz pievienosies arfiste Ieva Šablovska. “Sarunas ar arfu” koncepcijā izvēlēts pretnostatīt vairākas lietas – divu arfu izmantošanu (ķeltu un klasiskā), divus balss veidus – tenors un kontrtenors un arī divus angļu komponistus – Dovlandu un Britenu. Lai gan abi autori katrs pārstāv savu laikmetu, starp tiem ir zināma sintonija, jo Britens savā daiļradē ir iespaidojies no Dovlanda mūzikas.

Oriģināli Dovlands savu mūziku ir rakstījis lautai un balsij, bet šajā koncertā lautas vietā skanēs mazā ķeltu arfa, kas skanējuma ziņā līdzinās renesanses instrumentiem un klausītājiem sniegs citu redzējumu un interpretāciju šai mūzikai. Kā pāreja no Dovlanda saldsērīgajām dziesmām būs Britena četru tautasdziesmu aranžijas, kurās var saskatīt šo Britena ietekmēšanos no renesanses mūzikas. Koncerta noslēgumā skanēs Britena dziesmu cikls “A Birthday Hansel”, kurš ir tapis kā pasūtījums Karalienes Elizabetes II dzimšanas dienai.

Koncertā sēdvietas būs bez norādītas vietu numerācijas, sēdvietu brīvi varēs izvēlēties uz vietas.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. 
Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana.
 Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
28. augusts, 2020
Laiks:
21:30 - 22:30
Izmaksas:
EUR15.00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/sarunas-ar-arfu-mikus-abaronins-un-ieva-sablovska

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA