Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Mesa un interlūdijas L’homme arme. Uģis Prauliņš

17. oktobris, 2021 plkst. 17:00 - 18:30

12.00EUR – 15.00EUR
Uģis PRAULIŅŠ /komponists, taustiņi/
Jānis PELŠE /ērģeles/
Kaspars MAJORS /sakbuts/
Vairis NARTIŠS /sakbuts/
“Ars Antiqua Riga” /senās mūzikas ansamblis/  – Normunds ĶIRSIS /kontrtenors/, Rūdolfs BĒRTIŅŠ /kontrtenors/, Jānis KURŠEVS /tenors/, Vitālijs STANKEVIČS /baritons/, Pēteris VAICKOVSKIS /bass, mākslinieciskais vadītājs/
Komponista Uģa Prauliņa cikliskais darbs Mesa un interlūdijas “L’homme armè“ [no franču valodas – Bruņots vīrs] ir vēstījums, kas mazliet utopiski centies apvienot vai pārkāpt žanra, formas, laikmeta un stila robežas. Garīgs un laicīgs ne vienmēr ir pretēji, drīzāk komponists ir mēģinājis atrast kopīgo un vienojošo.
Franču bruņinieku dziesma “L’homme armè“ iespējams ir visvairāk citētā melodija renesanses laikmeta mesās. Senās mūzikas ansambļa “Ars Antiqua Riga” mākslinieciskā vadītāja Pētera Vaickovska “L’homme armè“ programmas iecere, sadarbojoties ar komponistu Uģi Prauliņu, bija veidot caurviju attīstību – savienot, komentēt un turpināt iesākto muzikālo tēmu, saglabājot refleksijas mesas žanra kontekstā. Piecbalsīgajam vokālajam ansamblim pieskaņojas ērģeles, sakbuti (senie tromboni) un elektroniskie taustiņinstrumenti, veidojot atmosfēriskas skaņu gleznas.
Cikls 2020. gada 20. decembrī Eiroradio Ziemassvētku dienā izskanēja LR3 “Klasika” 1. studijā, kā arī citviet Eiropā, šobrīd norit darbs pie opusa skaņu ieraksta izdošanas. Darbs saņēmis ekspertu novērtējumu: Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas „Kilograms kultūras” ziemas balsojumā saņemta nominācija “Gada pārsteigums”, kā arī izvirzīts Lielajai mūzikas balvai 2020 nominācijā “Gada jaundarbs”.
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
Uz šo koncertu tiekamies ar apmeklētājiem, kuri ir izslimojuši vai vakcinējušies!
Ienākšana koncertā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona (ieskaitot bērnus) ir:
  • Vakcinējusies pret Covid-19 (apliecina, ka ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa (“Pfizer- BioNTech”, “Moderna” un “Janssen” vakcīna) vai ir pagājušas no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevria” (AstraZeneca) pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas);
  • Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.
Lūgums pirms pasākuma apmeklējuma pārliecināties, ka Jūsu Covid-19 sertifikāts ir derīgs, jo pretējā gadījumā pasākuma apmeklēšana būs liegta. Digitālo Covid-19 sertifikātu var iegūt covid19sertifikats.lv/. QR kodam ir jābūt digitālam vai papīra formātā. 
Ieeja koncertzālē tikai ar mutes un deguna aizsegu.

Bērnistaba, kamēr spēkā ierobežojumi, diemžēl nebūs pieejama. 

Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus ‘Covid-19’ izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
– respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
17. oktobris, 2021
Laiks:
17:00 - 18:30
Izmaksas:
12.00EUR – 15.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://biletes.latgalesgors.lv/lv/mesa-un-interludijas-l-homme-arme-ugis-praulins

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA