Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. LNSO vasarnīcas festivāla noslēgums “Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen”

25. augusts plkst. 17:00 - 18:30

€12.00 – €25.00

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāla “LNSO vasarnīca” koncerti no 23. līdz 25. augustam notiks Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un tajos izskanēs plaša akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas programma. Festivālā būs četri programmas virzieni: simfoniskais, izglītojošais, jaunradošais un izklaidējošais. Ikviens neatkarīgi no vecuma varēs atrast sev ko interesantu. Festivāla mākslinieku loks daudzveidīgs: Dānijas/Latvijas pūšaminstrumentu kvintets Carion, zviedru komponiste Brita Bīstrema, dāņu komponists Anderss Nordentofts, latviešu komponists Andris Dzenītis, Linda Leen, sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum ritmico u. c. Uz “Vasarnīcu” aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi atklāt jaunas mākslas teritorijas.

2019. gada festivāla noslēguma koncertā LNSO apvienosies ar Latvijas Radio bigbendu (LRB), lai veidotu klasiska un laikmetīga simfodžeza programmu.

Ne viens, ne otrs kolektīvs pats par sevi nav šī mūzikas virziena praktizētāji ikdienā (turklāt sastāva ziņā bigbendam pietrūkst stīginstrumentu, simfoniskajam orķestrim – metālpūtēju ar pieredzi šādā mūzikā), taču apvienojoties ir iespējams izveidot augstas kvalitātes koncertprogrammu, kurā abu kolektīvu spēcīgās īpašības spēj klausītājiem sniegt spēcīgu muzikālu pārdzīvojumu.

Latvijā simfodžezs nav biežs viesis koncertafišās. Protams, var diskutēt arī par paša jēdziena lietošanu, tomēr nevar noliegt, ka akadēmiskas mūzikas vārdnīcas mēdz lietot šo terminu, lai apzīmētu 20. gadsimta 20. gados populāro tendenci savienot džeza un klasiskās mūzikas principus. Simfodžezu saista ar Polu Vaitmenu kā ierosinātāju un komponistiem Džordžu Gēršvinu, Djūku Elingtonu, Kolu Porteru u. c. līdzīgas muzikālās ievirzes grandiem.

Dalībnieki:
Jaundarba autors – LRB muzikālais vadītājs Kārlis Vanags
Aranžējumi – Kārlis Vanags
Solisti – Linda Leen (balss) un Gints Pabērzs (saksofons)
Diriģents un koncerta mākslinieciskais vadītājs, arī solists – Guntis Kuzma
Programmā:
Leonards BERNSTEINS Prelude, Fugue and Riffs klarnetei un džezbendam – solists un atskaņojuma vadītājs Guntis Kuzma
Džordžs GĒRŠVINS “Amerikānis Parīzē”
Djūks ELINGTONS Harlem džezbendam un orķestrim
Linda LEEN/Rihards LĪBIETIS “Uzar mani kā zemi”, Kārļa Vanaga aranžējums – solisti Linda Leen un Gints Pabērzs
BJORKA It’s all so quiet – soliste Linda Leen
Kārls VANAGS “Jaundarbs” bigbendam un simfoniskajam orķestrim
Kols PORTERS I’ve Got You Under My Skin – solists Gints Pabērzs, Kārļa Vanaga aranžējums
Džordžs GĒRŠVINS The Man I Love – soliste Linda Leen, Kārļa Vanaga aranžējums
Ērvins BERLINS Cheek to Cheek – solisti Linda Leen un Gints Pabērzs, Kārļa Vanaga aranžējums

Biļešu iepriekšpārdošanā pirmās 150 biļetes varēs iegādāties ar 40% atlaidi.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

“LNSO vasarnīcu” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS, un tas ir mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
25. augusts
Laiks:
17:00 - 18:30
Izmaksas:
€12.00 – €25.00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/bernsteins-gersvins-elingtons-bjorka-un-linda-leen-lnso-vasarnica-festivala-noslegums

Organizators

LNSO un Latgales vēstniecība GORS