Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. “Laikmetu atspulgi”. Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles)

13. jūnijs plkst. 19:00 - 20:00

17.00EUR

Programmā mijas latviešu komponistu ērģeļdarbi ar baroka laika meistaru opusiem, atspoguļojot dažādu laikmetu garu, stilus un mijiedarbību. Skanēs Paula Dambja, Riharda Dubras, Johana Sebastiāna Baha, Dītriha Bukstehūdes un citu komponistu skaņdarbi.

Diāna Jaunzeme-Portnaja

Ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bakalaura un maģistra grādu iegūstot profesora T. Dekšņa ērģeļklasē (2005). Meistarību papildinājusi Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (2001), Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (2003, 2005), kā arī meistarklasēs Zviedrijā, Spānijā un Lietuvā.

Veiksmīgi startējusi vairākos ērģelnieku konkursos: 1. vieta septītajā starptautiskajā Hanzas pilsētu ērģelnieku konkursā Elburgā, (Holande, 2001), speciālbalva par labāko laikmetīgās mūzikas interpretāciju M. K. Čurļoņa konkursā Viļņā (Lietuva, 2003). Piedalījusies 2. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā “Orgelfestival Ruhr” Dortmundē (2009), 13. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Pelplinā (2011), 1. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā “Vox angelica” Dubultos (2009).

Aktīvi koncertē Rīgas un Latvijas dievnamos gan ar solo programmām, gan saspēlē ar solistiem un koriem. Muzicējusi arī Vācijā, Slovēnijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Polijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Krievijā un Baltkrievijā. D. Jaunzeme-Portnaja  ir ērģeļu dueta “Riga Organum Duo” dalībniece kopš 2013. gada. Sadarbībā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru ierakstīts CD “Ave Maria” (2011).

Ērģelniece darbojas arī kā  projektu vadītāja, organizējot koncertu ciklus (“Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē …”, ” Fantāzijas pieskārieni” u.c.)  daudzos Latvijas dievnamos. Kopā ar ērģelnieci Ilonu Birģeli tiek organizēti “Vēsturisko ērģeļu svētki”, kas šogad notiks jau ceturto reizi. Svētku mērķis ir apzināt un saglabāt vēsturiskos instrumentus Latvijas dievnamos.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
Pasākums nav piemērots bērniem, kas jaunāki par 7 gadiem. Bērnu istaba nav pieejama šī brīža noteikto ierobežojumu dēļ.
Garderobe darbosies pašapkalpošanas režīmā – garderobē drīkst ienākt ievērojot 2 m distanci; drīkst izmantot tikai norādītos āķīšus.
Ieeja Mazajā zālē no plkst. 18.40
Klientu plūsmas kontrolei ieiešana kases zonā tiek organizēta caur Mazās zāles ieeju, bet ieiešana kafejnīcas un izstāžu zonā – caur Lielās zāles ieeju.
Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus ‘Covid-19’ izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
– respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
13. jūnijs
Laiks:
19:00 - 20:00
Izmaksas:
17.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/laikmetu-atspulgi-diana-jaunzeme-portnaja-ergeles

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA