Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Pasākums nenotiek! GORS. Koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais”

13. marts plkst. 19:00 - 21:20

€18.00 – €30.00

Ziņa no organizatoriem:

Sveicināti mūzikas un teātra draugi! Visi esam noguruši neskaidrās nākotnes un ārkārtas stāvokļa dēļ.  Sākotnēji plānotie daži mēneši pauzes ir pārvērtušies par nezināmu un nedefinētu laiku, kas var beigties gan pavisam drīz, gan nezināmi tālā nākotnē.  Līdzīgi kā citas kultūras un izklaides pasākumu kompānijas, arī mēs – Producentu grupa 7 šajā krīzē esam skarti ļoti smagi. Diemžēl, atbalsta līdzekļi biļešu kompensācijai mums pagaidām nav piešķirti. Attiecīgi arī nenotikušos pasākumus  šobrīd nevaram atcelt. Mēs joprojām ceram uz labvēlīgu risinājumu, esam pacietīgi un aicinām tādiem būt arī jums.  

Latgales vēstniecībā Gors 13.martā nenotikusī „Kaupēn, mans mīļais” izrāde iespēju robežās tiks pārcelta uz vēlāku laiku un iegādātās biļetes būs derīgas. Informācija par pārcelto pasākumu norisi tiks paziņota iespējami drīz, tādēļ  sekojiet turpmākajai info Biļešu Paradīzes mājas lapā un Producentu grupas 7 sociālajos tīklos!

Aicinām būt saprotošiem un ticam, ka kultūra jau drīz atgriezīsies uz Latvijas skatuvēm, un mēs atkal tiksimies izrādēs un koncertos.

Ir pagājuši 20 gadi kopš leģendārās rokoperas “Kaupēn, mans mīļais” iestudējuma Liepājas teātrī, taču šis vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto laupītāju un slepkavu savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? 

2020.gada pavasarī „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” atdzims koncertversijā, lai vēlreiz rosinātu saklausīt Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētos vēstījumus, palūkoties uz tiem šodienas acīm un mēģināt rast atbildi – ko neticamais leģendārākā latviešu noziedznieka stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem?

Kā uzsver dzejniece Māra Zālīte, “mani vēl aizvien interesē tas fenomens, ka tauta glorificē šo slepkavnieku, laupītāju – nu, kā tas var būt, ka ažiotāža atgādina tiesas procesus no mūsdienām! Kur ir tas noslēpums, nobīde no elementārām morālām vērtībām? Kur paliek ticība un godaprāts? Tāpēc man bija vajadzīgs varonis, kurā iekodēju savu vērtību sistēmu – Dzejnieks – tautas sirdsapziņa, kurš sevī glabā tautas gara spēku  un sāpi par zudušajām garīgajām un ētiskajām vērtībām”.

2020.gada jauniestudējumā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu,  kurš Dzejnieku sauc par savu mūža lomu, sakot ka tā viņa dzīvē ienāca brīdī, kad kā dziedātājs juties sava spēka un varēšanas ziņā visaugstākajā punktā, bet reālajā skatuves un savas varēšanas pielietojuma dzīvē – viszemākajā. „Šis darbs man deva jaudu un ticību saviem spēkiem, kā arī sajūtu, ka man vēl ir iespēja no skatuves teikt kaut ko ļoti svarīgu un paliekošu. Kā izrādījās –  arī skatītājiem šis darbs ir nozīmīgs un tā laika minējumi par publikas tieksmi tikai pēc lētas izklaides izrādījās nepatiesi. Vārdos neaprakstāmā trupas un skatītāju kopības sajūta ikkatrā no izrādēm man vēl joprojām liek ”skudriņām” skriet pa muguru. Patiešām izcils Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs”

Kaupēna lomā iejutīsies jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, kura aktiermeistarība, skatuviskais šarms un dziedātāja talants zibensātrumā iekarojis skatītāju, jo īpaši  – daiļā dzimuma sirdis.

Kaupēna mīļotās meitenes Vallijas lomai koncertuzveduma radošā komanda šobrīd vēlas atrast pavisam jaunu un plašākai publikai vēl nezināmu izpildītāju, bet Mātes lomā iejutīsies dziedātāja Anmary. Koncertuzvedumā piedalīsies arī  paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, aktieri , Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi u.c.

Kā uzsver jaunā koncertuzveduma režisore Paula Pļavniece, „necentīsimies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dosim iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai rastu atbildes uz pārlaicīgiem jautājumiem”.

Savulaik Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera „Kaupēn, mans mīļais” Liepājas teātrī piedzīvoja galvu reibinošus panākumus daudzu gadu garumā. Izrāde un tās veidotāji saņēmuši virkni teātra un mūzikas balvu, bet libreta un mūzikas autoru kopdarbs iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

Pasākums divās daļās.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
13. marts
Laiks:
19:00 - 21:20
Izmaksas:
€18.00 – €30.00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://biletes.latgalesgors.lv/lv/pasakums-nenotiek-kaupen-mans-milais-koncertuzvedums

Organizators

Izklaides producentu grupa 7, SIA