Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. KESSELBERG ENSEMBLE – 15, Rīgas kamerkorim AVE SOL – 50 “Zeme, kurā avoti sākas”

11. maijs, 2019 plkst. 18:00 - 19:30

€7.00 – €10.00
Par jubilejas koncertprogrammu “Quam Terra Fontibus” (Zeme, kurā avoti sākas) “Kesselberg Ensemble” mākslinieciskā vadītāja Ilze Grudule stāsta: “Programmas ideja ir sākšanās – Bahā savulaik sākās Mītelis, “Kesselberg Ensemble” sākās Latvijā un Šveicē, mans ceļš barokā sākās ar Andri Veismani, un šajā jubilejas gadā mēs simboliski staigājam gan ģeogrāfiskās, gan muzikālās takas, kurās aizsācies “Kesselberg Ensemble” ceļš.”
“Kesselberg Ensemble” (Bāzele, Šveice):
Sanita Zariņa, Raimonds Melderis – baroka vijoles, Kaspars Vilnītis – baroka alts, Jānis Stafeckis – violone, Ieva Saliete – klavesīns, Ilze Grudule – baroka čells un mākslinieciskā vadītāja
Rīgas kamerkoris “Ave Sol” (Rīga, Latvija), diriģents Andris Veismanis
Soliste – Ieva Saliete – klavesīns
Koncertu ievadīs – Orests Silabriedis
Programma “Quam Terra Fontibus”:
Johana Sebastiāna Baha motetes un Johana Gotfrīda Mīteļa instrumentālā un vokālā mūzika
J. S. Bahs motetes “Lobet den Herrn, alle Heiden” un “Singet dem Herrn ein neues Lied”
J. G. Mītelis Koncerts Klavesīnam un stīgām Sibemolmažorā
J. G. Mītelis Simfonija stīgām (rekonstrukcija), pirmatskaņojums
B. Kinclers / J.G. Mītelis “Sehnsucht nach Ruhe”

Programmā “Quam Terra Fontibus” skanēs J. S. Baha, viņa skolnieka, Rīgas Sv. Pētera baznīca ērģelnieka J. G. Mīteļa un Šveices komponista B. Kinclers kompozīcijas kopā muzicējot Latvijas un Šveices mūziķiem. Programma veidota, mijot dažādus izpildītāju sastāvus: instrumentālo kamersastāvu, četrbalsīgu kori un astoņbalsīgu kori baroka orķestra pavadījumā.

Koncerta asociatīvās koncepcijas nostādnes ir – “skolotājs – skolnieks”, “avots – upe”. Zeme, kurā sākas avots. “Quam Terra Fontibus” latviskojumā no latīņu valodas nozīmē “avotu zeme jeb zeme, kurā sākas avoti”. Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģelnieks J. G. Mītelis bija slavenā Leipcigas kantora J. S. Baha pēdējais skolnieks. Bāzeles “Kesselberg Ensemble” (Šveice) mūziķi savas pirmās iemaņas senās mūzikas jomā guva tieši diriģenta Andra Veismaņa vadībā Rīgā. Programmā “Quam Terra Fontibus” simboliski tiksies “sākums ar iznākumu, avots ar upi”.

Ar koncertiem tiek svinēta kamerkora “Ave Sol” 50 un “Kesselberg Ensemble” 15 gadu pastāvēšana.

“Kesselberg Ensemble” (Bāzele, Šveice) kodolu veido “Schola Cantorum Basiliensis” studijas beigušie latviešu mūziķi. Šīs kopā sanākšanas mērķis ir atskaņot Rīgas baroka mūziku. “Kesselberg” latviešu mēlē nozīmē – Katlakalns. Tur, iespējams, savus pēdējos dzīves gadus pavadījis un tika apbedīts 18. gadsimta ievērojamākais Rīgas komponists, J. S. Baha pēdējais skolnieks Johans Gotfrīds Mītelis (1728–1788). Šodien viņa kapavieta, tāpat kā daudzi viņa dzīves fakti, ir gājuši nebūtībā.

Rīgas kamerkori “Ave Sol” 1969. gadā dibināja un par tā māksliniecisko vadītāju kļuva profesors Imants Kokars. Kora galvenais uzdevums bija rosināt strādāt latviešu komponistus laikmetīgās kora mūzikas virzienā, paplašinot Latvijas koru repertuāru. Ir tapuši daudzi muzikāli augstvērtīgi darbi, no kuriem liela daļa īpaši veltīti  kamerkorim “Ave Sol”. Kora mākslinieki Imanta Kokara vadībā popularizējuši latviešu kora mākslu gan Latvijā, gan arī neskaitāmos koncertceļojumos un festivālos visā pasaulē. Laika gaitā koris kļuva par Rīgas pilsētas muzikālo vizītkarti, par neatņemamu Rīgas un Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļu. Panākumi gūti, piedaloties neskaitāmos starptautiskos konkursos, kā arī muzicējot kopā ar pasaules slaveniem diriģentiem un orķestriem. No 2000. gada līdz 2013. gada rudenim Rīgas kamerkora “Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents bija Uldis Kokars, bet kopš 2013. gada oktobra kora galvenais diriģents ir Andris Veismanis, kormeistars Jurģis Cābulis. Arī šobrīd Rīgas kamerkoris “Ave Sol” turpina meklēt arvien jaunus muzikālus izaicinājumus un piedalās drosmīgos projektos, kas balstīti uz dažādu mākslas žanru sintēzi, vienlaikus neaizmirstot arī latviešu un pasaules kora mūzikas klasikas popularizēšanu.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.


Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti.
 Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
11. maijs, 2019
Laiks:
18:00 - 19:30
Izmaksas:
€7.00 – €10.00
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/zeme-kura-avoti-sakas-kesselberg-ensemble-15-rigas-kamerkorim-ave-sol-50

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA