Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Japāņu viena cilvēka teātris “Šjoko Ito”

27. septembris, 2019 plkst. 19:00 - 20:15

Par brīvu

27. septembrī Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē notiks japāņu mākslinieces Šjoko Ito monoizrāde jeb viena cilvēka teātris, kurā tiks izradīti divi stāsti – “Suns un kaķis”, kā arī “Barekendans”

“Suns un kaķis”

Reiz Japānā, Fudži kalna mežā dzīvoja suns. Viņu sauca Inu. Inu valkāja cepuri, ko bija mantojis no mātes. Viņš lepojās ar savu cepuri un vienmēr atcerējās māti. Viņam patika spēlēt flautu un dejot ar saviem draugiem – citiem dzīvniekiem. Taču kādu dienu sacēlās stiprs vējš un aizpūta suņa cepuri. Suns nolēma pasūtīt jaunu cepuri un, paņēmis mātes dāvāto krāsoto ādu, devās pie cepuru meistara kaķa. Tomēr…

“Barekendans”

Reidz dzīvoja vīrs un sieva. Viņi vienmēr strīdējās. Kādu dienu vīrs pārnesa mājās daudz sviesta un rīsu. Viņš apgalvoja, ka tas domāts viņa draugam Barekendanam. Sieva gaidīja Barekendanu, bet viņai likās, ka viņš pārāk ilgi kavējas. Kādu dienu mājai garām gāja kāds puisis. Sieva jautāja: “Vai tu esi Barekendans?”. Un puisis atbildēja: “Jā”. Sieva nopriecājās, ka varēs atdot sviestu un rīsus puisim. Tomēr…

Pasākuma valoda – japāņu. Titri – latviešu un angļu valodā.

Bezmaksas ieejas kartes uz pasākumu būs iespējams izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā-kasē no 12. septembra.

Šjoko Ito (伊藤しょうこ)

Rakstniece, režisore, aktrise, kinorežisore. Viņa ir apceļojusi 62 valstis un jau vairāk nekā 30 gadus uzstājas ar monoizrādēm.

1982. gadā studēja pie japāņu gleznotāja Matazō Kajama.

1983. gadā kā aktrise debitēja “Zelta trīsstūra” uzvedumā.

1986. gadā izveidoja ITO-GUMI (Ito trupu) un tajā pašā gadā beidza studijas Tamas mākslas universitātes Mākslas fakultātē.

1997. gadā mācijās moderno deju pie Saburo Tešigavara.

2001. gadā pēc Japānas vēstniecības Lielbritānijā uzaicinājuma, uzstājās “Japan 2001” Edinburgas teātra festivālā. Prestižā Lielbritānijas žurnālā monoizrāde “Sieviete Nobunaga” izpelnījās ļoti lielu atzinību.

2013. gadā izrāde zālē “Kinokuniya”. Tajā pāšā gadā Šjoko Ito nospēlēja galveno lomu deju īsfilmā「MOMENTUM」, kas tika parādīta 70 valstīs un saņēma Lielo balvu Šveicē, Labākās dejotājas balvu Nīderlandē, Amerikā, Vācijā, Ukrainā un 10 citas filmu festivālu balvas.

2016. gada jūnijā pēc Japānas vēstniecības uzaicinājuma Nepālā, Katmandu spēlēja izrādi “Vecmamma samurajs” un uzstājās drāmas skolā “Theater Village”. Uzstājās arī Japānas Fonda Japānas kultūras centrā Indijā, Ņūdeli. Armēnijā, Erevānā Maļana teātrī un pēc uzaicinājuma uzstājās arī “Lorifest” teātra festivālā ar izrādi “Vecmamma-samurajs”, par kuru saņēma festivāla galveno balvu.

2017. gadā izrāde Japānas un Maldīvijas diplomātisko attiecību nodibināšanas 60. gadadienas pasākumā. Japānas vēstniecībā Maldīvijā un Maldīvijas Nacionālajā universitātē notika Ito Šjoko izrādes un meistarklases. Pasākumi notika arī Japānas vēstniecībā Šrilankā un Kelānijas Universitātē, kur tie tika augsti novertēti. Tā paša gada janvārī un septembrī uzstāšanās Japānas—Indijas starptautiskā apmaiņas gada pasākumā pēc Japānas vēstniecības Mumbajā ielūguma. Izrādes Amdāvādā japāņu festivālā un Mumbajas “Kultūras festivālā” guva lielus panākumus.

2018. gada februārī izrādes Japānas un Īrijas diplomātisko attiecību 60. gadadienas pasākumā, Dublinas pilsētas universitātē rīkotā izrāde izraisīja lielu skatītāju interesi. Tā paša gada martā izrāde Japānas vēstniecībā Nepālā un pēc Theater Village ielūguma izrāde NTV•Kunja teātrī saņēma lielu atzinību.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
27. septembris, 2019
Laiks:
19:00 - 20:15
Izmaksas:
Par brīvu
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/sjoko-ito-japanu-viena-cilveka-teatris

Organizators

Japānas vēstniecība Latvijā