Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Grupas “Skyforger” koncerts

17. oktobris, 2020 plkst. 19:00 - 21:00

15.00EUR – 25.00EUR

17. oktobrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē ar vērienīgu labāko dziesmu koncertu viesosies «pagan metal» grupa no Rīgas – «Skyforger». Koncerta programmā tiks iekļautas labi zināmas dziesmas no visiem grupas albumiem: «Migla rasa», «Ķēves dēls», «Rāmava», «Kad Ūsiņš jāj», «Nekas nav aizmirsts» u.c. Koncerta pirmajā daļā pēc gada pārtraukuma uzstāsies latgaliski dziedošā «folk metal» grupa «Green Novice».

«Šis būs «Skyforger» pirmais koncerts GORĀ. Ļoti sen arī nav būts Latgales pusē – vismaz piecus gadus. Arī «Green Novice» līdz šim nav uzstājušies Rēzeknes koncertzālē, līdz ar to uzaicinām visus interesentus uz kārtīgiem folkmetāla svētkiem! Turklāt sakarā ar Covid-19 šis mums šogad Latvijā būs tikai otrais koncerts, tātad situācija ir diezgan unikāla,» par gaidāmo pasākumu izsakās grupas dalībnieki.

Rēzekne ir pirmā pilsēta, kur no pašiem pamatiem uzcelta pilnīgi jauna koncertzāle, un patlaban tā uzskatāma par nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā. Latgales vēstniecības GORS lielākais lepnums ir divas akustiskās koncertzāles, kuru skanīgumu nodrošina īpašā uzbūve, kas ļauj mainīt akustikas īpašības atkarībā no koncerta veida. Tas iespējams, pateicoties tepat Rēzeknē izgatavotajiem sienu un griestu vairogiem, kuru leņķi ir maināmi, lai atstarotu vai apslāpētu skaņu tieši tā, kā tas nepieciešams. Tiem palīdz atritināmas žalūzijas un pārvietojami vairogi. Lai skaņas aina būtu nevainojama, pat krēsli gatavoti atbilstoši noteiktiem akustiskiem raksturlielumiem.

«Skyforger» (latviski – «Debesu Kalējs») izveidojās 1995.gadā, kad trīs dalībnieki – Pēteris, Edgars un Imants – no «doom metal» grupas «Grindmaster Dead» nolēma nodoties jauniem muzikāliem izaicinājumiem un pievērsās savu senču vēstures un tradīciju izpētei. Grupas līderis un vokālists Pēteris saka: «Pirms tam mēs dziedājām par ārzemju bruņiniekiem, bet tad, lasot grāmatas, atklāju, ka mūsu pašu zemgaļi ir bijuši ne sliktāki karotāji, un līdz ar to bija skaidrs, ka noteikti jāpievēršas mūsu pašu latviešu vēstures izzināšanai.» Trio drīzumā pievienojas arī ģitārists Rihards, un sākās aktīvs darbs pie demo albuma, kurš ieraudzīja dienasgaismu 1997.gadā ar nosaukumu «Semigalls’ Warchant» («Zemgaļu karadziesma»). Drīzumā «Skyforger» parakstīja savu pirmo līgumu ar ārvalstu ierakstu kompāniju «Mascot Records» no Nīderlandes, un jau 1998.gadā tika izdots debijas albums «Kauja pie Saules», kas veltīts 13 gs. baltu cilšu cīņām pret vācu ordeņa bruņiniekiem.

2000.gadā nāk klajā otrais albums «Latviešu strēlnieki», kas negaidīti aizved klausītājus Pirmā pasaules kara laikos un stāsta par nežēlīgajām cīņām pie Rīgas, Ložmetējkalnā, Nāves salā un citur Zemgalē; strēlniekiem varonīgi aizsargājot Latvijas zemi pret citvalstu iebrucējiem – atkal jau tiem pašiem vāciešiem. Diemžēl grupa saskaras ar ierakstu kompānijas finansiālu nevēlēšanos atbalstīt šo albumu, un sadarbība ar «Mascot Records» beidzas 2001.gadā.

Neraugoties uz to, «Skyforger» jau strādā pie jauna muzikālā materiāla; paralēli tiek atrasts jauns izdevējs vācu ierakstu kompānijas «Folter Records» personā, un 2003.gadā tiek izdots grupas trešais albums «Pērkoņkalve», kam seko aktīva koncertdarbība pa Eiropu. Šajā albumā grupas dalībnieki pievēršas senajai latviešu mitoloģijai, to dievībām un rituāliem. Paralēli sadarbojoties ar Kultūrkapitāla fondu, 2003.gadā puiši arī izdod tīru folkmūzikas albumu «Zobena dziesma», kur apkopotas senas latviešu kara un mitoloģiskās dziesmas.

2010.gada februārī «Skyforger» paraksta līgumu sadarbībai ar amerikāņu ierakstu kompāniju «Metal Blade Records», kas 26.aprīlī visā pasaulē izdod latviešu mitoloģiskai teikai veltītu opusu ar nosaukumu «Kurbads».  «Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas» ekspertu aptaujā tas tiek novērtēts kā labākais 2010.gada rokmūzikas albums. Arī 2015.gads ir bijis notikumiem ļoti bagāts. «Skyforger» laiž klajā jaunu albumu «Senprūsija», kas veltīts sen aizmirstajai baltu tautai – prūšiem, un dodas plašā Eiropas turnejā, nospēlējot 31 koncertu 12 valstīs. Rudenī tiek pabeigts darbs pie grupas pirmā DVD «Senprūsija Live». Abus ierakstus izdod vietējā ierakstu kompānija «Thunderforge Records».  2016.gada 15.martā gadskārtējā «Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas» ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā «Senprūsija» iegūst balvu «Zelta mikrofons» kā labākais rock / metal albums 2015.gadā.

Šajos 25 gados «Skyforger» ir iekarojuši daudzas fanu sirdis Latvijā un ārzemēs – gan ar interesanto latviešu tradicionālās mūzikas sajaukumu ar smago roku; gan ar savu atraktīvo skatuves tēlu. Grupa ar klubu koncertiem ir apceļojusi praktiski visu Eiropu, viesojusies arī tādās attālākās valstīs kā Gruzija, Armēnija, Malta, Brazīlija un ASV, ir bieži ciemiņi lielākajos Eiropas festivālos un neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa. Galvenās lietas, kas atšķir «Skyforger» no citiem, ir albumu tematika par Latvijas vēsturi un mitoloģiju; kā arī savdabīgais latviešu folkmūzikas un izmantoto instrumentu (kokle, dūdas, stabules, ģīga, vargāns u.c.) savienojums ar smago mūziku.

Grupas sastāvs:

Pēteris – balss, ģitāra, tautas instrumenti, karavīru balsis
Edgars «Zirgs» – bass, tautas instrumenti, karavīru balsis
Alvis – ģitāra, akustiskā ģitāra, karavīru balsis
Artūrs – bungas, perkusijas

Tuvojoties koncertam, biļešu cenas paaugstinātas.

Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
– ievērosiet visus ‘Covid-19’ izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
– respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā – par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

Pastāvošo distancēšanās ierobežojumu dēļ bērnistaba pagaidām slēgta.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
17. oktobris, 2020
Laiks:
19:00 - 21:00
Izmaksas:
15.00EUR – 25.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://biletes.latgalesgors.lv/lv/grupas-skyforger-koncerts

Organizators

Latvijas dizains, SIA