Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Ģimenes animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

4. februāris, 2019 plkst. 18:00 - 19:10

€3.50

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir viena no Latvijas simtgadei veltītajām filmām, kuru radījusi animācijas studija “Atom Art”.

Filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – Maskačkā –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas puisēns Jēkabs. Tur pilsētas centra puika iepazīstas ar Maskačkas runājošajiem suņiem un viņi piekrīt iesaistīties bērnu plānā nosargāt apkaimes parku, kuru uzņēmējs Rausis grasās pārvērst par bezpersonisku debesskrāpju kvartālu. Sākas neticami piedzīvojumi ar kopīgi izstrādātu slepenu plānu, draudzības pārbaudi un pakaļdzīšanos. Filma piemērota visai ģimenei – gan mazajiem, gan lielajiem bērniem, gan arī pieaugušajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pārmaiņas.

Animācijas filmas sižets balstīts labi pazīstamajā latviešu autores Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts” (Neputns, 2013), kas saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir izdota angļu valodā (“Dog Town”, FireFly Press, 2018).

Filmas veidotāji:
Režisors: Edmunds Jansons
Scenārija autori: Līga Gaisa, Edmunds Jansons
Māksliniece: Elīna Brasliņa
Galvenais animators: Mārtiņš Dūmiņš
Skaņu režisors: Ģirts Bišs
Komponists: Kšištofs Aleksandrs Jančaks (Polija)

“Runājošo suņu dziesmas” autors: Edgars Šubrovskis
Producente: Sabīne Andersone
Studija: “Atom Art”
Kopproducenti: “Letko” (Polija)
Lomās: Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts,  Māra Liniņa u.c.

Filma top Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sadarbībā ar Polijas animācijas studiju “Letko” un ir saņēmusi  Nacionālā kino centra, Polijas filmu institūta un “Radošā Eiropa” programmas MEDIA finansējumu.

Par režisoru Edmundu Jansonu

Animācijas režisors un mākslinieks, darbojies arī kā animators, scenārists, operators un montāžas režisors, Latvijā saņēmis atzinību arī kā bērnu grāmatu ilustrators. Ieguvis bakalaura grādu TV režijā (2001), studējis animāciju Maskavas kino institūtā (diplomdarbs 2003), Igaunijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu animācijas režijā (2012). Kopš 2014. gada pasniedz animācijas režiju Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Deviņdesmitajos gados strādājis tradīcijām bagātajā animācijas studijā “Dauka”, animācijas režijā debitējis 1995. gadā. 2001. gadā dibinājis studiju “Atom Art”.

Ar dokumentālā materiālā balstītu animācijas filmu Čiža acīm (2007) izpelnījies nacionāla mēroga balvas un pasaules festivālu interesi. Animācijas pasaules augstākajā sabiedrībā iekļuvis, uzņemot īsfilmas “Kora turneja” (2012, vairāk nekā 100 starptautisku festivālu konkursi), “Starptautiskā Tēva diena” (2013, vairāk nekā 60 konkursi), “Roņu sala” (2015, pasaulē nozīmīgākā animācijas festivāla Anesī (Francija) konkursa skatē). Jaunākā Edmunda Jansona režisētā animācijas filma “Bize un Neguļa (2017) ieguvusi trīs Lielos Kristapus un galvenās balvas nozīmīgos starptautiskos animācijas filmu festivālos. Filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir režisora pirmā pilnmetrāžas animācijas filma.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
4. februāris, 2019
Laiks:
18:00 - 19:10
Izmaksas:
€3.50
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/jekabs-mimmi-un-runajosie-suni-gimenes-animacijas-filma

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA