Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. “Cojs”. Filma

9. jūlijs, 2021 plkst. 20:00 - 21:40

10.00EUR – 12.00EUR

Latvijas un Krievijas kino vakars uz Jumta terases ar īpašu, filmai pieskaņotu dzērienu no kafejnīcas ZĪDS.

Latgales vēstniecība GORS aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Visas vasaras garumā notiks vakara koncerti sestdienās, kino vakari pirmdienās un piektdienās, pasākumi bērniem, mākslas izstādes un piedzīvojums koncertzālē – “Izlaušanās”.

Ienākšana kino ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona ir:

  • Vakcinējusies pret Covid-19 (apliecina, ka ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa (“Pfizer- BioNTech”, “Moderna” un “Janssen” vakcīna) vai ir pagājušas no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevria” (AstraZeneca) pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas);
  • Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.

Alekseja Učiteļa filma “Cojs”,  kas veidota kā  Krievijas (Rock Films) un Latvijas (Mistrus Media) kopražojuma filma. Filma stāsts ir saistīts ar patiesiem notikumiem Latvijā, kad 1990. gada 15. augustā autokatastrofā bojā gāja rokdziedātājs Viktors Cojs.

         Filmas stāsts sākas 1990. gada 15. augustā, nepārskatāms pagrieziens uz Latvijas ceļa. Kaucošas bremzes, griezīgi šņirkstoša metāla skaņa, gabalos saraustīts moskvičs. No avārijas vietas pazūd kasete, kuru Cojs klausījies pēdējās sekundēs pirms sadursmes. Kasetē ‒ vēl klajā nenākušais albums “47”. Turpinās notikuma izmeklēšana, bet zārks ar Viktora Coja mirstīgajām atliekām ceļo uz Ļeņingradu. Pie sēru autobusa stūres ‒ nelaimīgais autobusa Ikarus šoferis, otrs traģiskā satiksmes negadījuma dalībnieks. Nav atradies neviens cits, kas to varētu uzņemties. Nerunīgais baltietis atpakaļskata spogulītī vēro Coja tuvākos cilvēkus. Sieva un mīļākā, producents un kolēģis no grupas Kino, mazais dēlēns un jauna fotogrāfe, kura mūziķī jau sen bezcerīgi iemīlējusies. Neviens no viņiem pagaidām nenojauš, kas ir viņu šoferis. Bet pirmais, kurš to sapratīs, bez pēdām pazudīs vienā no ceļmalas pieturām. Ceļš būs garš. Spriedze arvien pieņemsies spēkā; atmosfēra nokaitēsies līdz baltkvēlei.

Mīlestība, greizsirdība, aizdomas, iedzīvošanās kāre ‒ tas viss saplūdīs kopā, satīsies vienā ciešā kamolā, kuru, šķiet, no kaut kurienes vēro Cojs ‒ dzīvs.

         Filma  veidota kā klasiska ceļa filma pēc savas formas, bet stāsts tiek stāstīts no autovadītāja Pāvela skatapunkta, kurš bija iesaistīts negadījumā. Pāvels neko nezina par slaveno mūziķi un par Coju uzzina caur stāstiem un attiecībām starp Viktora tuviniekiem, kuri atbraukuši uz Latviju, lai pēc avārijas identificētu bojāgājušo.

         Filmas galvenās lomas filmā izpilda Jevgeņijs Ciganovs un Nadežda Kaļeganova, Pauļina Andrejeva, Mariana Spivaka, Igors Verņiks un Iļja Deļs, Inga Tropa un Artūrs Skrastiņš.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Detaļas

Datums:
9. jūlijs, 2021
Laiks:
20:00 - 21:40
Izmaksas:
10.00EUR – 12.00EUR
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://www.latgalesgors.lv/lv/cojs-filma

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA