Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

GORS. Agnese Egliņa un Paula Šūmane “Virtuozs uz jumta”

20. jūlijs, 2019 plkst. 19:00 - 20:30

Par brīvu

20. jūlijā Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē skanēs pianistes Agneses Egliņas un vijolnieces Paulas Šūmanes kamermūzikas koncerts “Virtuozs uz jumta”, kurā mūziķes aicina klausītājus doties riskantā mūzikas ceļojumā, kurā netrūks ne ausij tīkamu melodiju, ne mulsinošu un izaicinošu pārsteigumu. Kamermūzikas koncerti GORS Mazajā zālē vasaras vakaros ir kļuvuši par tradīciju, piedāvājot baudīt dzirkstošu mūziku arī siltajā gadalaikā.

Koncerta “Virtuozs uz jumta” sākumā skanēs Franča Šūberta Briljanta Rondo si minorā, D. 895, ko komponists veltīja tā laika čehu virtuozam, vijolniekam Jozefam Slavikam, kuru nereti dēvēja arī par “otru Paganīni”. F. Šūberta intīmo, sirsnīgo rokrakstu papildina temperamentīgas, slāviskas dzirksteles, kas piešķir darbam briljanta spožumu. Savukārt Ernesta Šosona Poēma, op. 25 ievedīs sirdi plosošu nianšu valstībā. “Triumfējošās mīlestības dziesma” – tāds bijis skaņdarba sākotnējais nosaukums, komponistam iedvesmojoties no krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva tāda paša nosaukuma romantiskas noveles.

Pēc tam sekos Darjī Mijo Kino fantāzija “Vērsis uz jumta”, op. 58.  Fantāzija sākotnēji tikusi plānota kā muzikālais noformējums Čārlija Čaplina mēmajam kino, tomēr vēlāk, sadarbībā ar rakstnieku Žanu Kokto, pārtapa baletā, kā arī tika pārveidota koncertskaņdarba formā dažādiem mūziķu sastāviem. Skaņdarbā apkopotas brazīļu melodijas, tango, sambas un pat portugāļu fado. Arī nosaukums cēlies no tā laika slavenā tango Brazīlijā.

Koncertu noslēgs Rumānijas nacionālā lepnuma, izcilā vijolnieka, komponista, diriģenta un pedagoga Džordžes Enesku Trešā Sonāte vijolei un klavierēm “Rumāņu tautas raksturā”, ko raksturo oriģinalitāte, eksotiska gaisotne un improvizācijas gars.

Agnese Egliņa ir viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm. Temperamentīga un sievišķīgi smalka. 2011. gadā saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2010 kategorijā par izcilu darbu ansamblī. Agneses personībā vienlīdz spoži apvienojas gan solistes, gan  kamermūziķes, gan koncertmeistares talants. Kā pianiste sadarbojusies gandrīz ar visiem profesionālajiem kolektīviem Latvijā. Regulāri veido vokālās un instrumentālās kamermūzikas koncertprogrammas ar spožākajiem pašmāju un ārzemju mūziķiem.  Trio “Art-i-Shock” sastāvā (kopā ar Elīnu Endzeli un Gunu Šnē) nominēta Lielajai mūzikas balvai 2017. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, A. Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem jaunās paaudzes pianistiem Latvijā.

Paula Šūmane – aktīvi koncertējoša vijolniece, daudzu starptautisku konkursu laureāte. Saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2011 par labāko debiju. Regulāri sniedz koncertus ne tikai Eiropā, bet arī Japānā, Ķīnā, Dienvidāfrikā, Čīlē, Argentīnā, Tuvajos Austrumos un citur. Absolvējusi Parīzes Nacionālo Augstāko mūzikas un dejas konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti. Par vijoļspēles kaldināšanu Paula pateicas pedagogiem Uldim Sprūdžam, Jairam Klesam (Yair Kless) un Borisam Garļickim (Boris Garlitsky). Kā soliste sadarbojusies ar dažādiem orķestriem ˗ Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, “Hoffer Symphoniker”, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un citiem. Jaunā vijolniece turpina savas muzikālās gaitas gan kā soliste, gan kā kamermūziķe un labprāt iesaistās dažādos mākslinieciski radošos projektos.

Biļetes cena: 10,00 EUR līdz 13,00 EUR.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale@rezekne.lv.

Detaļas

Datums:
20. jūlijs, 2019
Laiks:
19:00 - 20:30
Izmaksas:
Par brīvu
Kategorijas:
,
Mājaslapa:
https://latgalesgors.lv/lv/virtuozs-uz-jumta-agnese-eglina-un-paula-sumane

Organizators

Austrumlatvijas koncertzāle, SIA