Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

DU aicina uz zinātnes nakti #iebrauc zinātnē

18. septembris, 2021

Šo sestdien, 18.septembrī “Rīgas ielas svētku” ietvaros turpinot tēmu #iebrauc Daugavpilī, Daugavpils Universitāte piedāvā aktivitāti #iebrauc zinātnē ar mērķi veicināt zinātnes un inovāciju popularizēšanu sabiedrībā, iesaistot gan bērnus un jauniešus, gan viņu vecākus pievērsties sarežģītiem zinātniskiem procesiem, tos skaidrojot visiem saprotamā un atraktīvā veidā.

Aktivitātes ietvaros tiks piedāvātas vairākas grupu nodarbības, atraktīvā veidā skaidrojot zinātniskus procesus – vienas nodarbības garums ~30 min. Nodarbības tiks organizētas dažādām vecuma grupām – Ziepju laboratorijā vecuma grupā no 5 gadiem, Acs operācija vecuma grupā no 10 gadiem, un Krāsainā ķīmija, vecuma grupā no 14 gadiem. Nodarbībām iepriekš jāpiesakās, aizpildot anketu un izvēloties sev atbilstošu nodarbības tēmu un norises laiku.

Rīgas ielas Daugavpils Universitātes zonā aicinām uz zinātnes teātra izrādēm un darbnīcām. Zinātnes teātri, kas atraktīvā veidā skaidros sarežģītus bioloģiskus procesus aicinām apmeklēt visa vecuma zinātkāros ar šovu latviešu valodā plkst. 20:30 un krievu valodā 21:30.

Zinātnes nakts aktivitātes ar tēmu #iebrauc zinātnē, tiek īstenotas Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programma “Pētniecība un izglītība” aktivitāte “Inovācijas centri” programmas projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”,  Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros. Šī ir viena no aktivitātēm, kas tiek organizēta ar mērķi veicināt zināšanas STEM jomās bērniem, jauniešiem, skolotājiem un sabiedrībai kopumā, radot interesi par zinātni.

Pieteikšanās:

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfi8uaI9A5qieM6ajm5uaLE8-g8AX2i-0QKmseLOdSzEMMuPA/viewform?usp=sf_link

Papildus informācija:

Liene Leikuma-Rimicāne,

Projekta eksperts zinātnes un pētniecības jautājumos

Daugavpils Universitāte

liene.rimicane@du.lv

Detaļas

Datums:
18. septembris, 2021
Kategorijas:
,