Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Decembra kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS

11. decembris, 2018 - 9. janvāris, 2019

Foto Andrejs Vasjukevičs

Decembri un pirmo adventi Latgales vēstniecībā GORS iesāksim ar Rēzeknes kamerorķestra, Jolantas Strikaites-Lapiņas un Ievas Salietes koncertprogrammu “Mūzika Adventa laikam”. Mēneša vidū  izskanēs Sinfonietta Rīga un Inga Kalna koncertprogrammā “Mūžīgais Mocarts”. Decembrī ar jubilejas programmu viesosies leģendārā Krievijas/Kazahstānas grupa “A-Studio”. Gada pēdējā mēnesī gaidāmi vairāki koši pasākumi Ziemassvētku noskaņās – Anthony Strong & Latvijas radio bigbends, “Moscow City ballet” izrāde “Riekstkodis” u.c. Gadu noslēgsim ar Vecgada koncertu, kurā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris, operdziedātāja Elīna Šimkus un vijolniece Kristīne Balanas.

Fiksi šova operācija “Jaunais gads”

Otrdiena, 11. decembris 18.00, Lielā zāle 11,00–18,00 €

Fikši-šova operācija “Jaunais gads” pirmizrāde būs pilna ar pārsteigumiem un svētku brīnumiem no leģendārajiem fiksikiem.  Arī Salavecis gaida šo pasākumu, bet pēkšņi… Salavecis pazūd! Viņu nolaupa Datoru Valstības krāpnieki! Kāds Jaunais gads bez Salaveča, bez brīnumiem un dāvanām? Neuztraucieties! Fiksiki zina risinājumu un aicina piedalīties izrādē-atrakcijā kopā ar DimDimiču, Noliku un Simku Profesora Čudakova laboratorijā.

Ziemassvētku pasākums “Prieks dod zvaigznei spožumu”

Trešdiena, 12. decembris 13.00, Lielā zāle, bezmaksas

Rēzeknes pilsētas domes pārvalde “Sociālais dienests” organizē pasākumu “Prieks dod zvaigznei spožumu”, kura mērķis ir veicināt sociāli mazaizsargāto personu grupu un personu ar funkcionāliem traucējumiem vispusīgu attīstību, pašrealizāciju un radošu pašizteiksmi. Koncertā piedalīsies: Rēzeknes invalīdu biedrība, biedrība “Eņģeļi ar mums”, Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālā organizācija, Latvijas Nedzirdīgo savienības Rēzeknes reģionālā biedrība u.c.

 

Guntars Račs un “Saldās sejas” koncertprogrammā “Reiz Ziemassvētkos”

Piektdiena, 14. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €

Koncertprogrammā “Reiz Ziemassvētkos…” piedalīsies Guntars Račs un “Saldās sejas”, kā arī “Dzeguzīte”, Ivo Fomins, Lauris Reiniks un citi. Koncertprogrammā skanēs populāras R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhileviča, A. Virgas, Z. Muktupāvela un T. Kleina Ziemassvētku dziesmas ar Guntara Rača vārdiem – “Eglīte”, “Reiz Ziemassvētkos”, “Nakts”, “Zvani un sveces”, kā arī dziesmas no “Jauns Mēness”, “bet bet” un grupas “Līvi” repertuāra.

Sinfonietta Rīga un Inga Kalna koncertprogrammā “Mūžīgais Mocarts”

Sestdiena, 15. decembris 18.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS

Sinfonietta Rīga satiekas ar brīnišķīgo mocartisti Ingu Kalnu. Līdzās Mocarta trāpīgajiem opertēlu portretiem programmā lieliski iederas divas austriešu ģēnija simfonijas. 17. simfonijas tēmas ietērptas vīrišķīgās trijstūra cepurēs un dejiski plīvojošās kleitās, bet 32. simfonija līdzinās nelielai trijdaļīgai uvertīrai pirms operas, kurā paveras priekškars un varoņi iesilda skatuves dēļus ar dažiem reveransiem pirms atraisās drāma ar piedzīvojumu līkločiem. Diriģents – Normunds Šnē.

 

Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerts

Piektdiena, 21. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €

Decembrī Latgales vēstniecībā GORS izskanēs jauns jauns Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls. Jaunā dziesmu cikla epicentrā Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa  Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koradziedātāji un soliste Antra Stafecka tandēmā ar populāro dziedošo Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli un izcili muziķi, pie klavierēm komponists Uldis Marhilevičs.

 

Moscow City ballet izrāde “Riekstkodis”

Ceturtdiena, 27. decembris 18.00, Lielā zāle 10,00–35,00 €, GORS

Maskavas Pilsētas baleta trupa ar krāšņu izrādi “Riekstkodis” ir lieliska iespēja gada pēdējās dienās baudīt izcilas horeogrāfijas burvību brīnumu pilnajā gaisotnē. Maskavas Pilsētas balets (Moscow City ballet), ko 1988. gadā izveidojis Viktors Smirnovs-Golovanovs, lepojas ar vislabākajām, visizsmalcinātākajām Krievijas klasiskā baleta tradīcijām.

 

Latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas jaunā programmā “Tev tuvumā”

Piektdiena, 28. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Arī šogad Latvijas mūziķi turpinās sadarbību projektā “Tev tuvumā” un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā! Šogad mūzikas projektā “Tev tuvumā” apvienosies Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, grupa “Putnu Balle” un kāds īpašs Viesis. Speciāli šim projektam taps skaņdarbi, ko radīs Renārs Kaupers, Jānis Lūsēns, Aivars Hermanis.

 

Anthony Strong & Latvijas Radio bigbends

Sestdiena, 29. decembris 18.00, Lielā zāle 8,00–12,00 €, GORS

  1. decembrī ar koncertu Ziemassvētku noskaņās Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē uzstāsies Entonijs Strongs, Latvijas Radio bigbends un Radio Vokālais Trio. Entonijs Strongs ir dziedātājs, kuru britu mediji dēvē par jauno Anglijas džeza superzvaigzni. Viņa debijas ieraksts sasniedzis 1. vietu Lielbritānijas džeza mūzikas topā tādās radiostacijās kā BBC Radio 2, Jazz FM u.c.

VECGADA KONCERTS. Liepājas Simfoniskais orķestris, Elīna Šimkus, Kristīne Balanas

Svētdiena, 30. decembris 17.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS

Latgales vēstniecībā GORS notiks Vecgada koncerts ar Liepājas Simfonisko orķestri un solistēm – operdziedātāju Elīnu Šimkus un vijolnieci Kristīni Balanas. Programmā Bizē, Masnē, Lannera, Dvoržāka, Štrausa, Čaikovska un citu komponistu skaņdarbi.

 

JANVĀRIS 2018

TV3 Jaungada šovs “Prieks kopā būt”

Sestdiena, 5. janvāris 18.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €

Noslēdzot TV3 divdesmitās jubilejas gadu, krāšņā Jaungada šovā “Prieks kopā būt” atkal satiksies un skatītājus visā Latvijā priecēs visu populārāko un tautā iemīlētāko TV šovu dalībnieki – Aina Poiša, grupas “Klaidonis” līderis Māris Sloka, Atis Auzāns ar “Daugavpils Oranžo kori”, Liene Šomase, motosportists Jānis Vinters, Raivis Vidzis, dejotāja Viola Abramova, Liene Griefāne, dejotājs Viktors Haritonovs, Rihards Lepers, Ieva Pļavniece, Rūta Dūduma u.c.  Pasākuma vadītāji: Lauris Reiniks, Iveta Feldmane.

“Pravoslavnije pevčije” (Maskava)

Piektdiena 11. janvāris 18.00, Lielā zāle 10,00–17,00 €, GORS

Programmā skanēs krievu komponistu garīgā mūzika – klausītāju iemīļotākie dziedājumi. Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem līdz pat XX gadsimtam ar īpašu uzsvaru uz pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku. Diriģents – Georgijs Smirnovs. Maskavas koris “Pravoslavnije pevčije” (Pareizticīgie dziedoņi) tika izveidots 1992. gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem.

Reinis Zariņš koncertprogrammā “Nakts dziesmas”

Sestdiena 19. janvāris 18.00, Mazā zāle 10,00–13,00 €, GORS

  1. janvārī GORS Mazajā zālē būs satikšanās ar pianistu Reini Zariņu koncertprogrammā “Nakts dziesmas”. Iecerēto koncertprogrammu pats mūziķis raksturo kā muzikālas vīzijas par cilvēku naktī. Reinis Zariņš ir viens no Latvijas izcilākajiem pianistiem, vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts. Kaut arī Reinis ar savu ģimeni dzīvo Londonā, viņš ir patiess Latvijas patriots, un to apliecina gan dzimtenē sniegtie koncerti, gan latviešu mūzikas izvēle savās koncertprogrammās, gan arī latviešu autoru jaundarbu pirmatskaņojumi.

Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas koncerts

Sestdiena, 26. janvāris 19.00, Lielā zāle, līdz 25,00 €

Šā gada decembrī savu 90 gadu jubileju svinētu leģendārais latviešu dziedošais aktieris Edgars Liepiņš. Īpašajā Edgara Liepiņa 90 gadu jubilejas koncertā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Juris Kulakovs, grupa “Ārprāc’88” (Valdis Muktupāvels, Juris Sējāns, Leons Sējāns), mūziķi Juris Kristons, Artis Orubs, aktieri Gunārs Placēns un Edgars Pujāts, dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Atis Ieviņš, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša.

Jevgēnija Djatlova koncertprogramma “Tu man esi viena”

Otrdiena, 29. janvāris 19.00, Lielā zāle 12,00–30,00 €

Sanktpēterburgas izcilā aktiera Jevgēnija Djatlova daiļrade ir cieši saistīta ar mūziku. Viņš ir pazīstams kino un teātra mākslinieks, dažādu televīzijas šovu dalībnieks. Koncerta repertuārā iekļautās M. Magomajeva, E. Hiļa, J. Guļajeva, J. Joalas un citu mākslinieku dziesmas Jevgēnija Djatlova izpildījumā iegūs jaunu dzīvi un skanējumu.

 

FEBRUĀRIS 2018

Jeļena Vaenga

Piektdiena 8. februāris 18.00, Lielā zāle 38,00–55,00 €, GORS

Ar Jeļenu Vaengu nav jāiepazīstina – mūzikas kritiķi un žurnālisti viņu dēvē par mākslinieci, dzejnieci, šansona karalieni utt. Viņa sevi dēvē ļoti vienkārši – mūziķe. Viņas dziesmas ir atklātas un jūtu pilnas. Jau daudzus gadus Jeļena ir miljonu cilvēku iemīļotākā dziedātāja Krievijā un aiz tās robežām. Jeļenas Vaengas trumpis ir vienkāršība un sirsnība.

Muzikāls uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt”

Otrdiena, 12. februāris 12.00 Lielā zāle 7,00 €, GORS

12 bērnu vokālie ansambļi (apmēram 160 dziedātāju) no visas Latvijas muzikālā uzvedumā izdziedās stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus, izjusts caur mazā vilcēna dzīvi. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši divi jauni un veiksmīgi Latvijas mūziķi – komponisti Andris Sējāns un Reinis Sējāns.

Dailes teātra viesizrāde “Klusā daba ar resno puisēnu”

Trešdiena 13. februāris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS

Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī. Lomās: Artis Robežnieks – Pompīlijs, krustdēls, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure – tantes.

Jefims Šifrins koncertprogrammā “Bez trompetēm un bungām”

Otrdiena 19. februāris 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €, GORS

Publika zina – Jefims Šifrins ir spējīgs pārvērsties jebkurā tēlā un sasmīdināt pat visnopietnāko skatītāju zāli. Pilnīgi jaunā, divu stundu ilgā koncertprogrammā Latvijas skatītājus priecēs jauni monologi, piepildīti ar labestību un humoru, kuri liks gan smieties, gan nedaudz skumt. Koncertā būs gan mākslinieka slavenākie priekšnesumi, kuri šodien veido estrādes zelta fondu, gan jaunas dziesmas, tāpat neiztikt arī bez pārsteigumiem.

Kamerorķestris “Maskavas virtuozi”

Piektdiena 22. februāris 19.00, Lielā zāle 15,00–35,00 €

“Maskavas virtuozi” ir zvaigznes, kuru koncerti pulcina pilnas zāles visā pasaulē. Radošās darbības 40 gadu jubilejas veltītās Eiropas turnejas ietvaros leģendārie mūziķi sniegs koncertu arī Latgales vēstniecībā GORS. Kamermūzikas ansamblis Vladimira Spivakova vadībā apvieno Krievijas galvaspilsētas labākos muzikantus, uzturot augstāko meistarības līmeni un tiesības uz ambiciozo nosaukumu “Maskavas virtuozi”. Koncertā izskanēs Pjotra Čaikovska, Antonio Vivaldi un Astora Pjacollas “Gadalaiki”. Pie diriģenta pults – Aleksandrs Solovjovs.

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2018“

Svētdiena, 24. februāris 16.00, Lielā zāle 5,00, GORS

24.februārī jau vienpadsmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Tā ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē. Pasākuma mērķis ir Veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību. Apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā.

CITI PAVASARA/VASARAS NOTIKUMI

Bērnu izrāde “Nu, pogodi!”

Svētdiena, 3. marts 17.30, Lielā zāle 11,00–18,00 €

Daudzu paaudžu mīlētie Zaķis un Vilks no multfilmas “Nu, pogodi” atdzims uz skatuves. Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma, pēc leģendārās multfilmas motīviem veidota, šova pirmizrāde. “Nu, pogodi” ir spilgta, interaktīva, licencēta izrāde ar krāsainām dekorācijām, dejām un, protams, ikviena skatītāja mīļāko mūziku. 2019. gadā kulta multfilma atzīmē savu 50. gadadienu, kas saskaņā ar statistiku joprojām ir viens no skatītāju mīlētākajiem animācijas seriāliem.

Mūzikas un dejas izrāde “Māsa Kerija”

Svētdiena, 10. marts 17.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

  1. gadā apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera kopdarbs “Māsa Kerija”. Atzīmējot mūzikla jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā top šī stāsta jauna versija. Piedalās: deju grupa Alberta Kivlenieka vadībā, bet galveno varoņu – Kerijas, Herstvuda un Druē tēlos iejutīsies Kristīna Zaharova, Normunds Rutulis un Rihards Lepers.

Koncerts klavierēm ar aktieri Daniilu Spivakovski “Dialogi”

Otrdiena, 12. marts 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Koncerta klavierēm ar aktieri “Dialogi” pamatā ir tādu autoru kā K. Vonneguts, A. Kuprins, S. Dovlatovs, M. Zošenko slavenie stāsti un romāni. Daniila Spivakoska un Evgēnija Borecsa koncerts “Dialogi” ir pavisam jauns žanrs krievu teātra skatuvēs, tas ir kā saruna starp pianistu un aktieri, kurā katram ir sava pilnā balss. Viena koncerta laikā tiks prezentēts gandrīz viss teātra žanra spektrs: drāma, komēdija, traģēdija, satīra.

 

Igora Moisejeva Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis

Trešdiena, 13. marts 19.00, Lielā zāle 20,00–35,00 €

  1. martā Latgales vēstniecībā GORS varēsim skatīt argentīnietes Lauras Roatas iestudēto horeogrāfisko gleznu “Tango Del Plata” un moisejeviešu zelta klasiku – pasaules tautu dejas. Rēzeknes viesizrādē Igora Moisejeva vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis dejos krievu, grieķu, spāņu, adigiešu, argentīniešu un ebreju dejas, kā arī savu jaundarbu – horeogrāfisko gleznu “Tango Del Plata”, kurā izklāstīs tango vēsturi no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Dzimšanas dienas lielkoncerts “Jānim Lūsēnam – 60”

Piektdiena, 29. marts 19.00, Lielā zāle 15,00–35,00 €

  1. martā savu 60.dzimšanas dienu svinēs komponists Jānis Lūsēns. Dzīves ritējumā viņa radošais ceļš krustojies ar ļoti daudziem Latvijas izpildītājiem, kurus komponists vienuviet pulcēs savā jubilejas koncertā Rēzeknē. piedalīsies Zodiac, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva u.c.

Intars Busulis

Piektdiena, 7. jūnijs 20.00, Lielā zāle 18,00–32,00 €

Koncertā izskanēs Intara Busuļa un Kārļa Lāča dziesmas no albumiem “Nākamā pietura”, klausītāju iemīļotāko dziesmu izlase no albumiem “Kino”, “Akts”, “citā©” jaunās aranžijās, kā arī maestro Raimonda Paula un Jeļenas Vaengas rakstītās dziesmas Intaram. Piedalās: Intars Busulis, Kārlis Lācis, Kaspars Zemītis, Gints Pabērzs, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis, Karīna Tropa, Vineta Elksne, Alise Kante-Onzule, Liepājas simfoniskais orķestris u.c. viesi.

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde “GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, “Biļešu Paradīze”, “Biļešu Serviss”, “eKase“ sistēmās un www.latgalesgors.lv

Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.

Detaļas

Sākums:
11. decembris, 2018
Beigas:
9. janvāris, 2019
Kategorijas:
,