Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Balvu kultūras un atpūtas centra senioru koris „Pīlādzis” svin 15 gadu jubileju

18. janvāris plkst. 16:00 - 17:30

Tieši savā dibināšanas dienā, 18.janvārī, plkst.16:00 Balvu muižā uz savu 15 gadu jubilejas koncertu visus aicina Balvu Kultūras un atpūtas centra senioru koris „Pīlādzis”. Koncertā piedalīsies arī Rēzeknes pilsētas kultūras un tūrisma centra senioru koris “Septiņkalne”, Balvu Kultūras un atpūtas centra Eiropas deju kopa “Atvasara” un senioru deju kopa “Luste”.

Senioru koris „Pīlādzis” izveidojās, sadaloties jauktajam korim “Austrums” divās daļās. Kopš 2005.gada darbojās divi kori: senioru koris “Pīlādzis” un jauktais koris “Ezerkrasts”. Šobrīd pastāv tikai “Pīlādzis”, apvienojot gandrīz 40 dziedātājus, ar kuriem visus 15 gadus strādā Liene Akmeņkalne un pavadījumu spēlē koncertmeistars Viktors Bormanis.

Senioru koris „Pīlādzis” piedalījies visos Latgales novada senioru dziesmu un deju festivālos, kā arī, gūstot labus rezultātus, dziedājis XXIV, XXV, XXVI Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Rīgā. Neiztrūkstošs dalībnieks daudzos Balvu pilsētas kultūras darbinieku organizētajos koncertos un pasākumos.

Korī visus 15 gadus dzied Silvija Vēvere, Lidija Kivkucāne, Terēzija Kajāne, Aija Šaicāne, Natālija Zondaka, Zinaida Andrejeva, Velta Brokāne Daina Siņicina, Oļģerts Leišavnieks, Ludvigs Baranovskis.

Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Liene Akmeņkalne 2014.gada 30.decembrī tika apbalvota ar Latvijas nacionālā Kultūras centra Atzinības rakstu par ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un popularizēšanā, bet 2015.gada 22.augustā, Balvu novada svētku laikā, saņēma Balvu novada domes Atzinības rakstu par profesionālu radošo darbu un nozīmīgu ieguldījumu Balvu novada kultūrvides veidošanā.

Detaļas

Datums:
18. janvāris
Laiks:
16:00 - 17:30
Kategorijas:
, ,