Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Aicina Latvijā dzīvojošos ārvalstniekus uz interešu un koprades pasākumiem Rēzeknē

23. jūlijs, 2020 plkst. 08:00 - 17:00

Lai veicinātu Latvijā dzīvojošo ārvalstnieku iekļaušanos sabiedrībā, projekta ”Integrācijas ABC – 3” ietvaros trešo valstu valstspiederīgie un arī vietējās sabiedrības pārstāvji mīļi gaidīti uz kopīgiem interešu un koprades pasākumiem Latgalē – Rēzeknē.

Jūlija beigās un augustā gaidāma virkne pasākumu ciklā “Tiekamies pie tējas tases”, iepazīstot latviešu un citu tautu kultūru un tradīcijas kopā ar folkloras draugu kopu “Vīteri” un tās vadītāju Sandru Stari.

Pasākumos īpaša uzmanība būs veltīta tējai – dzērienam, ko dzer visā pasaulē. Tomēr dažādām tautām ir gan līdzīgas, gan atšķirīgas tējas dzeršanas tradīcijas un ieražas. Apmeklētājiem 5 tējas pēcpusdienās būs iespēja ielūkoties dažu tautu paradumos un tradīcijās – gan tējas gatavošanā un dzeršanā, gan kultūru raksturojošās vērtībās. Katrā tikšanās reizē būs stāstījums, sekos praktiskas nodarbības, kā arī – kopīga dziedāšana un iešana rotaļās.

Pasākumu cikla “Tiekamies pie tējas tases” programma:

  • jūlijā – “Gadskārtu tradīcijas Latvijā, galda dziesmas un tēja latviešu gaumē”;
  • augustā – “Galda dziesmas latgaliski, tējas dzeršana kopā ar zāļu sievu Rozāliju Mežatuču, ugunspuķes fermentēta tēja, “Latgales zelts””;
  • augustā – “Galda dziesmas un tēja indiešu gaumē”;
  • augustā – “Galda dziesmas un tēja slāvu – ukraiņu, krievu, baltkrievu tradīcijās”;
  • augustā – “Galda dziesmas un tēja poļu tradīciju skatījumā, rotaļas un dejas”;

Visi pasākumi norisināsies Rēzeknes teātra “Joriks” telpās, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 97, sākums – plkst.16.00.

29. jūlijā notiks vēl kāds īpašs pasākums – plkst. 15.30 teātra “Joriks” telpās tiks atklāta gleznošanas plenēra nodarbībās radīto darbu izstāde. Gleznošanas plenērā projekta “Integrācijas ABC – 3” dalībnieki kopīgi apguva un pilnveidoja zīmēšanas un gleznošanas prasmes. Tagad šī izstāde būs skatāma plašākai auditorijai.

Pasākumiem aicinām iepriekš pieteikties! Dalībnieku reģistrācija pasākumiem tiks veikta pieteikšanās secībā. Ieeja – bezmaksas.

Pieteikšanās pasākumiem un plašāka informācija: Marija Dubicka, tālrunis 29414010, e-pasts domu.biedri@inbox.lv

Projektu „Integrācijas ABC – 3” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Detaļas

Datums:
23. jūlijs, 2020
Laiks:
08:00 - 17:00
Kategorijas:
, ,