Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Sēlijas diena Rīgā

28. septembris, 2019 plkst. 11:00 - 17:00

Mēs visi esam dažādi, bet mēs visi esam Latvija. Mūsu dažādība ir arī tā vērtība, kas grezno un rotā Latviju, mēs tajā stiprināmies un augam.
Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu izveidē, Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām, kaut gan apvidus ar tādu nosaukumu nav atrodams Latvijas kartē. Ierasti par Sēliju dēvējam Daugavas kreisā krasta teritorijas no Jaunjelgavas līdz Silenei.

Kas Sēlija bija un kas tā ir šodien?

Tiekamies 28.septembrī
Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia
lai kopā…
sajustu…

Pasākuma atklāšana – plkst. 11.00. No plkst. 12.00 – sarunas, kuras vadīs Jānis Pleps. Par reģionu attīstībai būtiskiem jautājumiem diskutēs Kaspars Ādams, Laura Dimitrijeva, Raita Karnīte, Rūta Muktupāvela, Alberts Sarkanis, Zbignevs Stankevics, Ineta Timšāne, Jānis Turlajs, Juris Vectirāns un Ineta Zībārte. Sarunu tēmas: „Sēļu saknes un identitāte” (Sēlija un sēļi, sēliskā izloksne, kultūrvēsturiskā piederība); „Jauni uzņēmēji savā novadā” (uzņēmējdarbība Sēlijā, valsts un pašvaldību atbalsts, attīstības iespējas); „Sēlijas nākotnes perspektīvas” (Sēlijas nākotne, administratīvi teritoriālā reforma, Sēlijas stiprās un vājās puses). Sarunu ciklu noslēgs Dainis Īvāns, iepazīstinot ar savu redzējumu par darāmajiem darbiem Sēlijas nākotnei.

Iepazīt Latvijas piekto novadu būs iespēja arī caur daudzveidīgo kultūras programmu. Visas dienas garumā skanēs sēļu valoda un dziesmas, darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Pasākumā piedalīsies arī Ieva Akuratere, Elīna Šimkus, Armands Siliņš, Jēkabs Reinis. Ieraudzīt vairāk būs iespēja, dodoties virtuālajā ceļojumā pa Sēliju un apmeklējot LNB oranžērijā (1. stāvā) izvietoto izstādi. Sajust Sēliju aicināti arī mazākie bibliotēkas apmeklētāji un viņu vecāki – no plkst. 13.00 LNB Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) kā „Ģimeņu sestdienas” pasākums būs piedāvāta īpaša programma bērniem. Savukārt no plkst. 16.15 savās pārdomās par Sēlijā piedzīvoto un sajusto dalīsies mūziķis Kārlis Kazāks, kurš vairākkārt ir ceļojis pa Sēliju un iepazinis sēlisko izloksni, un režisors Sandijs Semjonovs, kurš šovasar sācis uzņemt dokumentālo filmu „Nezināmā Sēlija”.

Detaļas

Datums:
28. septembris, 2019
Laiks:
11:00 - 17:00
Kategorijas:
, ,