Nacionālais integrācijas centrs arī Latgalē.

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 2013.gada augustā uzsāka darbu pie Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2012.gada programmas ietvaros apstiprinātā projekta „Nacionālais integrācijas centrs” (NIC), kas ilgs no 2013.gada 1.augusta līdz 2014.gada 30.jūnijam. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un valsts budžeta (25%) finansējuma atbalstu.

Lai nodrošinātu koordinētu publiskās pārvaldes un pilsoniskās sabiedrības organizāciju darbību trešo valstu valstspiederīgo integrācijas jomā, sniegtu atbalstu dažādās jomās un veicinātu lielāku izpratni par imigrācijas jautājumiem Latvijas sabiedrībā un tās ietekmi uz Latvijas attīstību, SIF projekta ietvaros plānots attīstīt jau iepriekš Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izveidoto NIC, kā galveno organizatorisko un koordinējošo struktūru trešo valstu valstspiederīgo integrācijai Latvijā.

Projekta mērķis – attīstīt NIC kā ilgtspējīgu un koordinējošu institūciju, kuras uzdevums ir nodrošināt un uzlabot dažāda veida atbalsta pakalpojumu pieejamību trešo valstu valstspiederīgajiem, lai palīdzētu integrēties Latvijas sabiedrībā un veicinātu izpratni par migrāciju uzņemošajā sabiedrībā.

Projekta mērķa grupa ir trešo valstu valstspiederīgie neatkarīgi no dzimuma, vecuma, invaliditātes, etniskās piederības un uzskatiem.

NIC uzdevumi:
Pakalpojumu sniegšana trešo valstu valstspiederīgajiem:
• nodrošināt un uzlabot dažāda veida atbalsta pakalpojumu pieejamību trešo valstu valstspiederīgajiem ar mērķi palīdzēt tiem integrēties Latvijas sabiedrībā;
• sniegt konsultācijas par trešo valstu valstspiederīgajiem aktuālajiem jautājumiem jomās, kas skar sociālos, veselības aprūpes, izglītības un nodarbinātības jautājumus, kā arī juridiskās konsultācijas;
• sniegt atbalstu klientiem krīzes situācijās, atbilstoši trešo valstu valstspiederīgo faktiskajām vajadzībām;
• nodrošināt bezmaksas informatīvā tālruņa darbību un mājas lapas uzturēšanu;
• nodrošināt pakalpojumu pieejamību visos reģionos un koordinēt apmācību un informatīvo pasākumu norisi reģionos;
• organizēt kopīgus diskusiju vakarus, tādejādi veicinot savstarpēju dialogu par aktuālām tēmām;
• organizēt projekta mērķa grupai latviešu valodas (kā svešvalodas) līdz B2 līmenim apmācības visos Latvijas reģionos;
• organizēt trešo valstu valstspiederīgo bērniem radošās darbnīcas, kuru ietvaros tiek apgūta latviešu valoda, izmantojot tautas tradīciju, ieražu un pasaku elementus.
Citu izglītojošu un informatīvu pasākumu īstenošana:
• izveidot informatīvos materiālus, kas ļaus lasītājiem draudzīgā un nesamākslotā veidā iepazīties ar uzņemošās sabiedrības ieražām un īpatnībām, kā arī ļaus labāk iepazīt cilvēkus, kas ierodas uz dzīvi Latvijā;
• nodrošināt apmācības un informatīvus seminārus valsts, pašvaldību un nevalstiskā sektora speciālistiem, kas sniedz pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem, uzlabojot zināšanas par integrāciju un stiprināt daudzveidību pārzināšanas un starpkultūru komunikācijas prasmes;
• izveidot televīzijas raidījumus – sižetus un diskusijas studijā par integrācijas jautājumiem;
• sekmēt mediju tematiski padziļinātu izglītošanu par integrācijas jautājumiem.

Lai Nacionālā integrācijas centra sniegtie pakalpojumi un aktivitātes būtu pieejamas visā Latvijā, ir izveidotas reģionālās pārstāvniecības. Latgales reģionā tās atrodas Rēzeknē, kuru koordinē Inga Drele (tālr.:29473700 ) un Daugavpilī, kuras koordinators ir Oskars Zuģickis (tālr.: 27094767).

Plašāka informācija par Centra darbību pieejama: www.integration.lv.