Jaunatnes demokrātijas projekti

Jaunatnes demokrātijas projekti ir iespēja jauniešiem aktīvi līdzdarboties sabiedrības dzīves veidošanā un ietekmēt dažādus sev un sabiedrībai svarīgus procesus. Šo projektu ietvaros var veidot jaunus starptautiskus sadarbības tīklus, dalīties pieredzē un izplatīt labās prakses piemērus par jaunatnes līdzdalības veicināšanu.


Ko var darīt?

Jaunatnes demokrātijas projektu temati ir Eiropas nākotne un Eiropas jaunatnes jomas politiskās prioritātes, tāpēc projektos jaunieši, sadarbojoties ar lēmumu pieņēmējiem, var risināt sev būtiskas problēmas, ietekmēt lēmumus, ierosināt politiskus lēmumus jaunatnes jomā.

Kas noteikti jāzina?

Jaunatnes demokrātijas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Projektā kopā jābūt vismaz 16 dalībniekiem.

Projekta partneriem ir jābūt no vismaz divām dažādām valstīm un katrā iesaistītajā valstī ir jābūt vismaz divām dažādām partneru grupām, kas var būt, piemēram:

  • bezpeļņas organizācija vai asociācija;
  • vietēja, reģionāla vai nacionāli institūcijai, kas strādā ar jauniešiem;
  • neformāla jauniešu grupa.

Jaunatnes demokrātijas projektu ilgums ir no 6 līdz 18 mēnešiem, ieskaitot sagatavošanu, īstenošanu, izvērtēšanu, turpinājuma un valorizācijas pasākumus.

Atcerieties, šie ir tikai svarīgākie formālie kritēriji, taču rakstot projektu būs jānem vērā pilnīgi visi Jauniešu demokrātijas projetku Formālie kritēriji. Kvalitatīvu projektu var uzrakstīt tikai tad, ja tas rakstīts sekojot Programmas vadlīnijām.

Projektu iesniegšana

Projekta iesnieguma forma jāiesniedz, aizpildot projekta pieteikuma anketu latviešu valodā. Jāiesniedz viens oriģināls, trīs tā kopijas, kā arī anketas elektroniskā versija. Pirmo reizi iesniedzot projektus programmā “Jaunatne darbībā”, projektu īstenotājiem (izņemot valsts un pašvaldības institūcijas) ir jāiesniedz statūtu un reģistrācijas apliecību kopijas. Projektus katru gadu var iesniegt zemāk norādītajos termiņos. Iesniegšanas termiņu izvēlieties paši, vienojoties ar projekta partneriem:

1.februāris (pirmais maksājums laikā no 1.maija līdz 31.oktobrim);
1.maijs (pirmais maksājums laikā no 1.augusta līdz 31.janvārim);
1.oktobris (pirmais maksājums laikā no 1.janvāra līdz 30.jūnijam);

Pirms projektu iesniegšanas ņemiet vērā, ka:

– uz katru projektu iesniegšanas termiņu no vienas organizācijas vai vienas nacionāla līmeņa organizācijas reģionālās nodaļas var tikt iesniegts tikai viens projekts katrā projektu veidā. Tas nozīmē, ka var tikt iesniegta viena jauniešu apmaiņa. Tas nozīmē, ka var tikt iesniegta viena jauniešu apmaiņa, viena jauniešu iniciatīva, viens jaunatnes demokrātijas projekts, viens projekts sadarbībā ar partnervalstīm un viens apmācību un sadarbības veidošanas projekts;

– projektu nevar iesniegt kērtējā iesniegšanas termiņā, ja organizācija nav iesniegusi pēdējā apstiprinātā projekta gala atskaiti attiecīgajā projektu veidā. Piemēram, nevar tikt iesniegts jauns jauniešu apmaiņu projekts, ja nav iesniegta iepriekšējā jauniešu apmaiņu projekta gala atskaite.

Projektus var iesniegt v/a JSPA, tos atnesot līdz pieteikuma termiņa dienas plkst.16:00, vai nosūtot pa pastu – v/a JSPA, Mūkusalas ielā, Rīgā, LV-1050 (pasta zīmogs – ne vēlāks, kā šeit norādītie iesniegšanas termiņi).

Ja tev rodas jautājumi saistībā ar projekta izstrādi, izvēlēto tematu, plānotajiem pasākumiem, vai ko citu saistībā ar projektu iesniegšanu, nāc uz aģentūru, zvani vai raksti un mēs noteikti palīdzēsim!

Jaunatnes demokrātijas projektu administratore Karīna Šuļžanoka
:karina.sulzanoka@jaunatne.gov.lv
Tālr.: 7358066

mājaslapas: www.jaunatne.gov.lv; www.eurodesk.lv